KODUSE KULMUDE HOOLDAMISE ABC

Klassikalised, kaardus kulmud on iga naise unistus, kuid praegune trend soosib suhteliselt loomulikku kulmu. Eelistatuim on kaunilt korrigeeritud, juuksejuurtega sama tooni ja kujult näotüübiga sobiv kulmukaar.

Tekst: Gaida Talu
Foto: Shutterstock

Eelmise sajandi erinevatel aastakümnetel on iluideaaliks peetud täiesti vastandlikke kulmukujusid.
Sajandi alguse naturaalne kulmukaar asendus 1920ndatel tumeda, kitsa ja pikalt silma välisnurgast alla joonistatud “kurba silma” rõhutava kulmuga. 19501960ndatel rõhutati kaunilt modelleeritud ja naturaalset kulmukaart. See-eest 1980ndad üllatasid paksude, tumedate ja väljakasvanud kulmude moodi tulekuga.

Kulmudel on kogu üldmulje osas väga oluline roll. Korrastamata kulmud võivad rikkuda ka kõige ilusama meigi või vastupidi, piisab ainult ilusatest kulmudest, et muuta nägu ilmekaks. Igal juhul on kulmud näo raamiks.

Kulmu kuju

Ilu mõttes loetakse ideaalseks kulmu, mis algab silma sisenurga juurest ning lõppeb veidi kaugemal kui on silma välisnurk. Et oma kulmukaart hinnata, võta pliiats ja aseta see vertikaalselt nina küljele.  Kulm peaks algama sealt, kuhu saab tõmmata mõttelise sirge nina välisküljest kuni kulmuni.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…