Külli Land: ilu loomine kui elustiil

Külli Land on silmatorkavalt pikk ja kaunis naine – suurema osa tema kehast moodustavad jalad. Võiks arvata, et kõik sellises pikkuses eesti naised on modellid või korvpallurid, kuid ta pole ei ühte ega teist.

Tekst: Ariel Laos-Martin
Foto: Külli Land

Ta on väikeses Võru linnas elav võimsa tahtejõuga naine, kes viimaste aastatega saanud tuntuks ilu- ja ennekõike just küünedisaini vallas. Tänaseks on ta endale teed rajamas ka fotomaailma. Üldmulje Küllist võib esmapilgul olla aukartust äratav – slaavilikult kaunis ja väljendusrikas nägu, mida raamivad tumedad juuksed, konkreetne pilk ning otsekohene olemus ja suhtluslaad. Kuigi esmamulje on suhteliselt range, avastan suhtlema asudes lõbusa ja üliemotsionaalse inimese, kellel on uskumatu töötahe ja soov edasi areneda.

Suures peres kasvamine on teinud temast tugeva ja iseseisva naise

Heites pilgu ajas paarkümmend aastat tagasi, leiame Külli tema lapsepõlve keskelt, kasvamas väikeses maakohas viielapselises peres. Just suures peres kasvamine on teinud temast tugeva ja iseseisva naise. Külli oli väga elava loomuga laps – küll ronis ta puu otsa varesepesa uudistama ja tuli sealt alla nii pesa, vareste, kui ka peapõrutuse ja rangluu murruga. Elu ohukülgi ja tõelisust õppis ta tundma varakult, ning tänu sellele kujundas ka ise oma väärtushinnangud – kokkuhoidev pere, kire ja südamega töötamine, õppimine, arenemine.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…