KÄED KORDA! Kuidas valida küüneõli?

Küünenahkade eest hoolitsemine on äärmiselt tähtsal kohal, kui teemaks on laitmatu maniküür. Kuid milline õli sobib just sulle? Siin on mõned Iluguru soovitused.

Allikas: hochu.ua
Foto: Shutterstock

Selleks, et küünenahk ei kuivaks ega lõheneks, poputa seda õliga. Antud eesmärgi täitmiseks sobivad ideaalselt naturaalsed õlid või õlidesegud, mis aitavad sul kerge vaevaga maniküürimuredest priiks saada. Siin on mõned meie lemmikud.

Aprikoosiõli

Aprikoosikivi õli, mis jõudis Euroopasse umbes kaks tuhat aastat tagasi, hinnati kõrgelt juba iidses Tiibetis. Kasuta seda väga kõvade küünenahkade pehmendamiseks ja naha elastsuse taastamiseks. Aprikoosiõli igapäevaselt kasutamine aitab sul ennetada küünenahkade kuivamist ning lõhenemist (ja teeb nende tagasi lükkamise kergemaks).

Jojobaõli

Jojobaõli taastab, toidab ja niisutab nahka sügavuti tungides kiiresti selle kihtidesse. See on suurepärane abivahend, kui sooviks on kõvaks muutunud nahka kiiresti taastada. Kasuta seda kasvõi lühikuurina (2-3 päeva) enne maniküüri tegemist, mis aitab nahka protseduuriks ette valmistada.

Nisuiduõli

Saa tuttavaks – sinu ees on ehtne E-vitamiinipomm ja vananemisvastane iluliider. Kui oled hädas pidevalt kuivava nahaga, soovid muuta käed nooruslikemaks või ennetada vananemise esimesi ilminguid – kasuta nisuiduõli 3-4 korda nädalas enne magamaminekut.

Mandliõli

Mandliõli on üks pehmemaid õlisid looduses ja sobib isegi kõige pisematele. Niisutavate ja toitvate omaduste poolest tuntud õli tugevdab küüsi ja sobib kõige paremini neile, kel väga tõsiseid maniküürimuresid siiski pole. Kasuta õli mõned korrad nädalas (pigem niisutatud, kui kuival nahal) – see aitab säilitada käte ilu ning ennetada küünte ja küünenahkade lõhenemist.

Oliiviõli

Haprad ja lõhenevad küüned on sinu jaoks tavaline asi? Oliiviõli on ideaalne vahend neile, kes küüsi ei laki ning annab parima tulemuse, kui kasutad seda iga päev küünepinnal ja selle ümbruses.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…