KUIDAS VALIDA SOBIVAT HUULEPULKA? Nipid!

Foto: Shutterstock

Huulepulgad on üldjuhul valmistatud järgmistest koostisainetest: riitsinus õli, lanoliin, vaseliin, parafiin, mesilasvaha, pigmendid ja värvained.

Madalam hind viitab sellele, et tegemist on madalama tasemeliste koostisainetega, mis ühtlasi määravad ära ka huulepulga kvaliteedi.

Tänu sellele ei jää huulepulk pealekandes ühtlane ning on kas nö vesine (kasutatud on liialt palju riitsinus õli või vaseliini) ehk siis kaob huultelt suhteliselt kiiresti või hoopiski kuivatab huuli.

Värvipigmendid on aga sageli nii tugevad, et huuled jäävad laiguliseks ka siis, kui huulepulk on iseenesest juba huultelt kadunud.

Peamiseks ohuks odavate huulepulkade puhul ongi värvained ja pigmendid. Seda juba põhjusel, et nende päritolu on tundmatu ja mitte usaldusväärne. Peale allergilise reaktsiooni võib neil olla ka toksiline mõju, lihtsamalt öeldes võib nende kandmine võrduda enese mürgitamisega.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…