KAS KUIVŠAMPOON RIKUB JUUKSEID?

Kuigi puhtad, fööniga soengusse sätitud juuksed on igati kaunid, ei ole liiga sagedane peanaha puhastamine alati parim valik. Appi tuleb kuivšampoon.

Kuivšampoonid on tegelikult olnud turul juba pikemat aega, kuid võidukäiku on nad alustanud viimastel aastatel. Pea 53% hetkel kosmeetikaturul olevatest kuivšampoonidest on turule tulnud peale 2009 aastat.

Uuringu kohaselt kasutas kuivšampooni 16% U.S.A, Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia, Saksamaa, Suurbritannia täiskasvanud elanikkonnast. Lisaks selgus, et Suurbritannias kasutavad seda toodet 23% naistest.

Mille poolest erineb kuivšampoon tavalisest šampoonist

Kuivšampoonid imevad juustel oleva liigse rasu ja seetõttu ei näe juuksed enam rasvased välja.

Märgšampoonid seovad rasu ja mustuse ning koos loputamisega eemaldatakse see juustest.

Vahe seisnebki selles, et Märgšampoonid eemaldava rasu ja mustuse, kuivšampoonid imevad selle endasse. See on ka põhjuseks, miks kuivšampoonid ei anna samasugust efekti nagu Märgšampoonid.

Kuivšampoone võib olla mitmes olekus, kuid kõige sagedamini esinevad nad kas puudrite või aerosoolidena. Savi, tärklis, ränidioksiid, talk ja mitmed teised võimalikud kuiv šampoon koostisosad on  tuntud ka nime  ”sorbendid” all, mis tähendab sisuliselt seda, et nad on võimelised neelama muid asju (Queensland University of Technology). Sorbent on vedelik või tahke aine, mis on võimeline endasse või oma pinnale koguma (sorbeerima) gaasi, vedelikku või muud sellist.

Miks on kuivšampoonid head?

Esiteks on sellised šampoonid ideaalsed neile, kelle juuksed muutuvad kergesti kuivaks, kuid peanahk on rasune. Kuivšampoon annab võimaluse kuivi juukseotsi mitte traumeerida.

Samuti sobib see neile, kes kasutavad tihti juuksesirgendajaid või tange ehk kuumjuuksetöötlust. Pidev kuumtöötlus võib juustelt eemaldada lipiidkihi, mis tagab nende kaitse (Handbook of Nanotechnology).

Kuivšampoon võimaldab kanda ühte kuumtöötluse abil tehtud soengut kauem, sest juukseid ei pea tegema vahepeal märjaks.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…