Nahk on meie kõige suurem organ ja see vajab pidevat hoolt, seda eriti meie kliimas, kus aastaajad vahelduvad ning õhuniiskus ja temperatuur võivad olla väga erinevad. Kuidas hooldada enda nahka aastaringselt? Jagame soovitusi iga aastaaja kohta.

Talvel on vaja nahka niisutada!

Väga pakasel ja jahedal talvel on õhuniiskus ja -temperatuur madal, samal ajal viibime siseruumides, mis on soojaks köetud. Selline suur temperatuuri vahe ja madal õhuniiskus muudab meie naha kuivaks. Seetõttu on talvisel perioodil oluline nahka niisutada. Valida tuleb nii kosmeetika kui ka näohooldustooted, mis pakuvad piisavalt niisutust ja vajalikke vitamiine. Nahka tasub turgutada lisaks sellele koorimise ja maskide tegemisega.

Talviseks nahahoolduseks on olemas väga erinev kosmeetika, kuid meie soovitus on ennekõike eelistada tooteid, mis sisaldavad niisutavaid koostisosasid nagu hüaluroonhape, niatsiinamiid, mesi, aaloe jt. Oluline on vältida tooteid, mille peamiseks koostisosaks on vesi. Kõikidele pakenditele on koostisosad lisatud osakaalu põhjal: kõige suurema osakaaluga koostisosa tuuakse välja esimesena ja viimasena kõige väiksema osakaaluga aine. Talvise näohoolduse toodetes võiks esikohal olla hoopis erinevad niisutavad koostisosad.

Kevadel taasta ja niisuta nahka!

Talv on meie nahka väga palju räsinud ja kevadel on aeg seda kaitsta, niisutada ja taastada. Kui talvisel ajal on soovituslik kosutada nahka toitvate ja rasvasemate hooldustoodetega, siis kevadel tuleks kasutusele võtta kergemad näohooldustooted. Jätkuvalt on vaja nahka niisutada, aga nüüd võiks kreemi vahetada õrnemate koostisosadega toote vastu ja turgutada nahka erinevate vitamiinidega nagu näiteks C- või E-vitamiiniga.

Samuti on oluline hakata mõtlema UVA- ja UVB- kaitsekreemide peale, kevadine päike võib meie nahale olla väga tugev ja seetõttu tuleks alustada vastava kaitsega kreemide kasutamist.

Turguta nahka vitamiinirikaste seerumitega. Selleks, et valida just enda nahale sobiv kreem, tuleb mõista, millised on sinu naha vajadused. Seetõttu tasub kord kuus külastada ka kosmeetikut, et saada nõu enda naha paremaks hooldamiseks ja toitmiseks.

Suvel on olulisel kohal päikesekaitse!

Suvel kaitse enda näonahka võimalikult palju! Liigne päike kuivatab ja kiirendab meie näonaha vananemist, mistõttu on oluline seda kaitsta spetsiaalsete kreemidega. Näonaha jaoks võiks kasutada minimaalselt SPF30 kaitsega kreemi, heledama nahaga inimesed võivad eelistada ka suurema kaitsega kreeme. Peamine viga, mida kaitsekreemide kasutamisega tehakse on see, et kantakse hommikul nahale ja arvatakse, et sellest piisab. Tegelikkuses on vaja kaitsekreemi uuendada iga 1,5 tunni tagant.

Teiste hooldustoodete osas eelista kerge koostisosaga tooteid, mis pakuvad nahale piisavalt toitaineid ja niisutust.

Sügisel valmista nahka ette talveks

Sügisel on fookus naha turgutamisele pärast pikka suveaega ning sama olulisel kohal on selle ettevalmistamine talviseks perioodiks. Niisuta kindlasti rohkem, kui suvel, kuid vara on veel kasutada talvekreeme. Samuti ei tasu unustada päikesekaitsekreemi, muidugi ei pea see olema sama tugev nagu sa kasutasid suvel, kuid väikene kaitse peaks siiski sellel olema.

Eelista tooteid, mis sisaldavad erinevaid vitamiine ja niisuta enda näonahka maskidega. Nii nagu ka teistel aastaaegadel, siis ka sügisel tasub külastada kosmeetikut, kes saab pakkuda eriti tõhusa näohoolduse, mis annab sinu nahale just sobivat turgutust.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised