Kuidas sobivat põsepuna valida ning seda õigesti peale kanda?

Kuidas sobivat tooni valida ning põsepuna õigesti peale kanda? Saa teada.

Tekst: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

Nimeta üks kosmeetikatoode, millega naised kõige rohkem mööda panevad? PÕSEPUNA! Tihti valitakse enda nahatoonile mittesobivat tüüpi või värvi toodet. Või siis pannakse seda peale palju rohkem, kui vaja oleks. Kahjuks ei tea paljud naised ka seda, kuidas põsepuna õigesti näole kanda.

Millist tüüpi põsepuna valida?

Valik sõltub tegelikult nahatüübist. Mineraalpõsepunad on väga peenekoelised ja õhulised ning sobivad enamasti kõigile nahatüüpidele.

Puudertüüpi põsepunad on kõige populaarsemad ning neid on lihtne peale kanda. Need sobivad hästi normaalsele ja rasusele näonahale, kuid kuivale nahale neid ei soovitata.

Põsepunapulkasid ja –kreeme on keerulisem peale kanda ning need võivad mõjuda raske ja ülepakutuna. Enamasti on neid keeruline ühtlaselt näole sulandada. Normaalse ja kuiva näonahaga naistele sobivad rohkem kreemjad põsepunad ning rasuse nahatüübiga naistele pulga-tüüpi põsepunad.

Vedelat ja geeljat tüüpi põsepunad võivad aga veelgi keerukamateks osutuda. Geelid kipuvad enne nahale hajutamist ära kuivama, seevastu vedelikud võtavad tihti liiga kaua aega, et kuivada. Lisaks tuleb siinkohal meeles pidada, et geelid kipuvad nahka kuivatama ning vedelikutüüpi põsepunad muudavad selle rasuseks.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…