Käed on sinu visiitkaart – hoolitse nende eest!

Miks küüned lõhenevad, küünenahad narmendavad, nahk kuivab ning kuidas selle kõigega toime tulla? Loe ja saa teada.

Ei tohiks mingil juhul ära unustada ka häid kaitsevahendeid – kindaid! Need tuleks valida vastavalt ilmastikule ning kätte tõmmata juba siseruumides, enne väljumist. Autoga sõites võiks kindad käes olla seniks, kuni mootor ja rool soojenevad. Vastavaid kindaid ei tohiks unustada kanda kaitsval eesmärgil ka kodutöid tehes. Kui käsi tihti märjaks teha, kuivatab see omakorda nahka. Kreemitamisharjumuse kinnistamiseks võiks – kes seda veel teinud pole – sättida kreemipurgi lausa kraanikausi kõrvale.

Vahelduseks kreemile võiks kasutada ka vastavalt vajadusele ja võimalusele õlisid. Päevasel ajal õli kasutamine võib osutuda ebamugavaks, kuna toimeainete nahka imendumine võtab kauem aega ning käenahk jääb rasvaseks. Seega on sobilikum masseerida õli nahale ööseks. Oma toimelt on efektiivsed jojobaõli, viinamarjaseemneõli, seesamiseemneõli jt.

Hoolda käed kauniks
Kui siiani on juttu olnud ainult välispidisest kaitsest, siis ei saa unustada tähelepanu pööramast ka toitumisele, vedeliku tarbimisele, vaimsele heaolule, millest samuti sõltub meie naha seisund.
Tavaliselt kaasneb käte naha kehva seisundiga ka küünte seisundi muutus.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised