ILUSATE JUUSTE SALADUS: Kasulikud nipid juuksur Helen Heinroosilt

Tekst: Katrin Rasmann
Foto: Shutterstock

#1

Kui juuksed on kuivad ja rabedad, võid šampooni lühikeseks ajaks hooldusrutiinist välja jätta. Proovi välismaal tuntud lähenemist, mille nimeks on co-washing (conditioner-only washing) ehk ainult palsamiga pesu. Co-washing, milleks kasutatakse spetsiaalset sügavpuhastavat palsamit, võimaldab sul vahele jätta paar šampooniga juuksepesu. Sügavpuhastav palsam puhastab, tasakaalustab ja värskendab juukseid, säilitades nende naturaalse niisutuse, õlisuse ja loomuliku niiskuskaitse. See on aga eriti tähtis lokkis ehk loomulikult kuivema ja kahusema juuksetüübi puhul.

#2

Proovi ära peanaha ja juuste analüüs, mida saab teha ka Eestis. See näitab, mille järele su juuksed tegelikult janunevad ning millised koduse hooldusarsenali tooted su kiharatele ei sobi.

#3

Kui oled mõne aine vastu tundlik ning kasutad kergeid allergeenivabu šampoone (kirjaga sensitive), mis on eelkõige suunatud peanahale, võib juhtuda, et kuivemad juukseotsad ei saa vajalikku niisutust kätte ja jäävad takused. Selliste olukordade vältimiseks soovitan õrnatoimelise šampooniga kombineerida niisutavat palsamit ning kasutada ka juustesse jäetavat hooldusvahendit.

Artikkel on ilmunud ajakirjas Iluguru kevad 2016


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…