Hoolimatus nullib pingutused

Kas lood, mis pajatavad rösteris üles sulanud või aiatöödel abiks olnud kunstküüntest, on pelgalt linnalegendid või on neil siiski ka tõepõhi all?

Tekst: Anne Raag
Foto: Shutterstock

Küünetehniku ja kliendi suhe on justkui mistahes teine koostöövorm, millele on iseloomulikud (üldjuhul suulised) kokkulepped. Selles leppes kehtivad spetsialisti poolne kvaliteet ja kliendi austus tehtud töö vastu.

Küüned ja elustiil

Õnnetute kukkumiste ja teiste pisitraumade tagajärgede likvideerimisega on kokku puutunud ilmselt iga küünetehnik. Mõni klient tüdineb tehniku poolt loodud küünekujust, teine kasutab kunstmaterjalist küüsi abimeestena aia- või remonttöödel. Teinekord tuleneb klientide taoline käitumine teadmatusest, teatud juhtudel ka ettevaatamatusest. Sellistel puhkudel ei saa ka staažikas küünetehnik püsivat kvaliteeti garanteerida, kogenematuma küünetehniku võib aga kuust kuusse küüneprobleemide käes vaevlev klient enese oskustes ja eriala sobivuses sootuks kahtlema panna. Enne ümberõppele asumist oleks mõistlik probleemse kliendiga tema elustiilist, tööst ning hobidest vestelda. Võib juhtuda, et just sealt koorub välja probleemi tõeline iva.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…