HENNA KULMUDE VÄRVIMISEL: kas ikka ohutu ja üdini looduslik?

Mis peitub hennatuubis?

Kutsusime kontorisse anonüümseks jääda soovinud kosmeetiku, et populaarseimad hennatooted koostise ja mõju poolest proovile panna. Kui oled juukseid kunagi hennaga värvinud, siis tead, et hennat veega lahjendades saad ebaühtlase konsistentsiga segu, mis omab veidi rohekat varjundit. Kulmuhenna, mille esimesena ette võtame, muutub aga kohe pruunikaks. Miks? „Sest selle koostisesse kuulub sünteetilist päritolu värvaine – 2,4-diaminofenoksüetanool, mida kasutatakse ka mitmetes juuksevärvides, mis siis henna kõrval samuti värvimisprotsessis osaleb ja võib mõningatel juhtudel ka õrna näonahka ärritada,” kommenteerib spetsialist.

Üllatunud silmadega võtame kätte järgmise pakendi ja loeme koostist: magneesium- ja naatriumkarbonaat, juba tuntuks saanud PPD, naatriumlaurüülsulfaat, naatriumkarbonaat, naatriumsulfit, resortsinool … Puudu on vaid üks tähtis komponent – henna. Et siis toote nimi on puhas turunduslik nipp? Ka see on võimalik.

Viimase tootega, kuhu on peale märgitud „India henna” (mille peatoimetaja reisilt kaasa tõi), läheb kõige paremini. Pakendil seisab esimesena reas hennalehe ekstrakt, järgnevad muud looduslikud komponendid ning nimekirja lõppu on märgitud soodiumsulfaat, mis tähendab, et seda peaks olema lisatud minimaalses koguses. „Ilmselt on ka ärrituste oht selle puhul minimaalne,” ütleb kosmeetik.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised