Briti ilu- ja nahahooldusbränd LUSH on lisaks käsitsi valmistatud värsketele toodetele tuntud ka enda ühiskonnakriitiliste ning maailmaparandavate seisukohtade poolest. Sotsiaalsetele probleemidele tähelepanu juhtimise kõrval on 24 tegutsemisaasta jooksul LUSHi jaoks väga oluliseks muutunud ka nende parandamiseks enda panuse andmine. Selleks on aastate jooksul loodud mitmeid heategevuslikke fonde, rääkimata neid toetavatest kampaaniatest ning toodetest.

2007. aastal loodi Charity Pot Program eesmärgiga toetada humanitaar- ja keskkonnaprobleemide lahendamist ning juhtida tähelepanu loomade õigustele. Programmi raames on loodud autentsed kehakreemid Charity Pot ning ka kampaanialoosungiga riidest kotid, mille tulu läheb 100% loetletud eesmärkide täitmiseks.

Sustainable Lush Fund juhib tähelepanu õiglasele kaubandusele ning orgaanilistele koostisosadele. Tänu fondile investeeritakse 2% teatud toodete toormaterjalidega kaasnevatest kuludest nende päritoluriikide kohaliku kogukonna edendamiseks. Üheks selliseks abistavaks tooteks on näiteks seep Olive Tree, mille tegemiseks kasutatav oliiviõli pärineb fondi poolt toetatud Palestiina Marda permakultuuri-farmist. Saadud müügituluga toetatakse aga kohalikke sotsiaalseid ja keskkonnaalaseid ettevõtmisi.

Lisaks leidub LUSHi valikus ka mitmeid üksikuid tooteid, mis vastavalt eesmärgile kannavad heategevuslikku või ühiskonnakriitilist sõnumit. Kilpkonnakujulised vannipommid Turtle Jelly Bomb ning Turtle Immersion on loodud sooviga juhtida tähelepanu merikilpkonnadele, kes on maailma okkeanides leiduva liigse plastiku tõttu üha suuremas väljasuremisohus. Heategevusliku sõnumit kannab ka vannipall Butterbear, milles sisalduv orgaaniline kakaovõi tuleb õiglase kaubanduse teel Dominikaani Vabariigist. Teenitud tulu annetatakse aga kohalike koolide parandamiseks ja edendamiseks. Tahke šampooniga New! julgustati kliente toetama organisatsiooni Human Society International globaalset kampaaniat kosmeetikatööstuses tehtavate loomkatsete vastu ja andma oma allkirja ka vastavale petitsioonile.

Lisaks on LUSH otsustanud, et tooteid ei pea alati müüma glamuursetes ja looduskeskkonda reostavates pakendites. Tahked tooted nagu seebid, vannipommid ja massažikad mõjuvad ka pakendita atraktiivselt ning neid on lihtne poest koju ja vanniäärele transportida. Seega saab LUSH uhke pakendi asemel suunata oma ressursid kvaliteetsete koostisosade kasutamisele ja toodete arendusele.

Sellisel viisil heategevuslike programmide läbiviimisega soovib LUSH suunata inimesi rohkem hädavajajaid märkama ja ka panustama, muutes heategevuse kõigile kättesaadavaks ja äärmiselt mugavaks.

Heategevuslikud LUSHi tooted on müügil LUSHi esinduskauplustes Foorumi ja Ülemiste keskuses.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…