Eesti Kulla- ja kellaliit on 1997. aastal loodud liit, mis ühendab väga erineva suurusega ettevõtjaid, kaupmehi ja spetsialiste. “Liidu tugevuseks ongi mitmekesine ja professionaalne liikmeskond, mille eesmärgiks on olla toeks nii tarbijale, riigisektorile kui ka valdkonnaga seotud ettevõtjatele ja spetsialistidele.” ütleb EKKL juhatuse esimees Kaupo Nõlvak.

Pidulikul sünmusel diskuteerisid gemmoloog Heli Kuulman ja ekslinnapea Ivi Eenmaa teemal “Kuhu lähed, Eesti ehe?”, kus jäi kõlama kaunis mõte, et ehe peab olema kantav, tähenduslik ning kaunistama kandjat.

Sündmusel taaselustati mainekas ehtekonkurss “Eesti Aasta Ehe 2017“, mis seekord on pühendatud “Eesti Vabariik 100” tähtpäevale. “Meie eesmärk on anda hoogu kitsale kuid olulisele valdkonnale Eestis. Taaselustada, hoida ja hinnata aegumatuid traditsioone juveeli- ja kellamaailmas. Meie soov on ühendada noor, värske ehtedisain ning varasemad selle valdkonna spetialisitide kogemused ja mõtted ühtseks nauditavaks tervikuks. Selle konkursi läbi soovime tähistada meie vabariigi igati auväärt sünnipäeva.” nendib Aveli Kippari, ürituse korraldaja.

Konkursist võivad osa võtta kõik Eesti Vabariigis tegutsevad ehtekunstnikud, juveliirid ja juveelitoodete valdkonnas tegutsevad ettevõtte esindaja. Iga autor või ettevõtte saab konkursile esitada ühe või mitu väärismetallist ehet või ehtekomplekti, mis on kantav ning vastab konkursi tingimustele. Tööde esitamise tähtaeg on 20. november 2017. Võitja selgub 1. detsembril, Eligiuse päeval.

Konkursi auhinnafondi kuulub 1 Unts puhast kulda ja ürituse peapartneri poolt eluaegne AU-kliendi teenuste pakett. 10-nest parimast konkursi tööst luuakse näitus LHV kliendikontoris, mis jääb linna linnakodanikele imetlemiseks detsembrikuus.

Eesti Kulla- ja Kellaliit on 1997-ndal aastal asutatud eriala spetsialiste ja ettevõtjaid koondav liit, mille eesmärgiks on teavitada ja toetada tarbijat, arendada valdkondlikku seadusandlust ning tagada usaldusväärset kauplemiskeskkonda Eesti juveelisektori ettevõtetele.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised