GALERII: Kaubamaja kingib Eesti Vabariigi 100 aasta juubeliks koostöös Signe Kiviga valminud voodipesukollektsiooni

 Eile, 18.12 tutvustati Tallinna Kaubamaja Kodumaailmas koostöös Eesti ühe tuntuima tekstiilikunstniku Signe Kiviga valminud voodipesukollektsiooni, mis on inspireeritud Eesti loodusest ja mõnusast unest. Kollektsioon on mõeldud kingitusena Eesti Vabariigi 100 aasta juubeliks ja kunstnik on selle loonud Kaubamaja enda kodutekstiili kaubamärgile PAI. Nii võib Eesti Vabariigi 100 aasta juubelist osa saada isegi magades.

Kaubamaja Kodumaailma kaubandusjuht Siim Tammesalu selgitab kollektsiooni sündimise tagamaid. „Meie  soov oli anda Eesti tuntud kunstnikule võimalus luua teos, mis oleks PAI kollektsiooni osa. Tekstiil on paindlik materjal, millel on palju häid ja põnevaid kasutusvõimalusi. Topeltlaiusega tekikott on oma formaadilt otsekui ideaalne lõuend kunstiteosele,“ rääkis Tammesalu. „Selle kunstiteose loojaks sai Signe Kivi, tunnustatud ja väljapaistev tekstiilikunstnik, kellel on väga hea värvi- ja kompositsioonitunnetus. Tema töödes on selgelt tajutavad põhjamaised mõjud, kuid ka eestlast kõnetav kujundlikkus. Samas on Signe Kivil ka tekstiili tööstusliku tootmise kogemus, mis on oma harulduses samuti tema selge eelis. Ta mõistab ja tajub hästi, milline on PAI kollektsioonide olemus ning toodete tonaalsus,“ lisas Tammesalu.

„Mul on olnud au teha koostööd niivõrd suure kaubandusettevõttega nagu seda on Kaubamaja. Alustasime projektiga juba suvel, see andis mulle hea võimaluse mängida mõtetes kaunite mälupiltidega merest ja udust ja ööst ja halovalgusest ja vihmast ja lainetest,“ tutvustas kollektsiooni autor Signe Kivi oma töid. „Neid ideid paberi piiratud pinnale suruda oli muidugi palju raskem, aga kui käsi läks lahti, siis avastasin, et olen teinud isegi liiga palju variante, sest ühestki ei taha ju autor ise loobuda. Õnneks aitas Kaubamaja otsustada ja tulemusega võib rahule jääda. Arvan, et see on Eesti Vabariigile igati väärikas kingitus,“ lisas Kivi.

PAI on Kaubamaja enda kodutekstiilide kaubamärk, mille tooted on hoolikalt valitud kõikjalt maailmast, pidades silmas Eesti inimeste kvaliteedi-, disaini- ja mustrieelistusi. Tootevalikus on köögitekstiil, voodipesu, rätikud, dekoratiivpadjad ja pleedid. PAI kaubamärgi tooteid valmistatakse Portugalis, seal on säilinud suurepärased tekstiilitööstuse teadmised, kogemused ja tootmine. PAI tähendab portugali keeles „isa“.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised