FOTOD: Polhem PR Estonia esitles uusi sügistalviseid moe-, ilu- ja sisustustrende
Fotod: Meisi Volt

Sügistalvise hooaja peamiseks märksõnaks moekollektsioonides on kontrastid. Neutraalsed beežid ning hallid värvitoonid põimuvad erksate ning puhaste toonidega, olgu selleks siis roostekarva oranž, kirglik punane või sügavsinine. Vastanduvate materjalide ja mustrite kombineerimine loovad mängulise tulemuse, seda „võtet“ on kasutatud kõikjal – nii kudumites, õrnas pesus kui ka aksessuaarides.

Värskeid kollektsioone tutvustasid eestimaine kudumidisainer Liisa Soolepp, originaalse käekirjaga Läti sooneutraalne moebränd One Wolf ning kampsunitega tuntust kogunud Leedust pärit ROBI AGNES. Suurbritannia moevibe´i tõi showroomi River Island enda mitmetahulise britiliku kollektsiooniga asetades fookusesse ka toon-toonis värvigamma, 80-ndate lõiked, šiki linlikkuse ning vimkaga detailid.

Pesubränd CHANGE Lingerie pakub igal hooajal erinevaid lõikeid kõigile naistele olenemata kehakujust. Lisaks õrnale kreemjalt ihukarva pesule leidub värskes kollektsioonis ka sportlikumate mõjutustega halli ning klassikaliselt võrgutavat musta pesu, millesse on pikitud ka tumesiniseid toone, alternatiivseks valikuks on mahe lilla ning naiselik tumepunane.

Stockmanni kaubamaja moeosakond pakub uuel hooajal moegurmaanidele mitmeid põnevaid üllatusi. Valikusse on lisandunud tunnustatud aksessuaaribränd COACH, avastamist ootavad uute kollektsioonidega Victoria Victoria Beckhami, PINKO, Theory, OPUS, Marella, Samsøe & Samsøe jpt. Comebacki teeb eelmisel sügistalvisel hooajal domineerinud samet, aktuaalsed on jätkuvalt lillemustrid ning värvitoonidest on märgata bordoopunase ja kuningliku tumesinise ülekaalu.

Värske tulijana pakub uudistamisrõõmu Saksamaa ehtebränd Qudo, milles on põimunud innovatiivsus ning traditsioonilisus. Nende populaarne kollektsioon Famosa on kombineeritav – vastavalt oma soovile saab kokku panna endale meelepäraste kividega ning meeldivaima värvivalikuga kõrvarõngad, käevõrud, sõrmused ja kaelakeed.

Põhjamaist minimalistlikkust ehetes esindab SNÖ of Sweden, mille ehetesse on punutud motiivid Rootsi loodusest, mustvalgele tonaalsusele pakub vaheldust sügavsinine, pehmed pastelsed toonid ning Swarowski kristallid.

Taani ehtebränd Dyrberg/Kern on sügistalvise ehtekollektsiooni puhul ammutanud inspiratsiooni muusikast. Pop, klassika, bossanova, jazz – heli ja vaikuse vaheldumise rütm on vormitud meeldejäävateks sõrmusteks, kõrvarõngasteks ja kaelaeheteks.

Paul Hewitt on üks uuematest Eestisse müügile jõudnud aksessuaaribrändidest. Käekellades ning –ehetes on ühendatud ajatu stiil, armastus mere vastu ning perekonnatraditsioonide austamine.

Ilumaailmas on jätkuvalt tähelepanu keskmes looduslähedus, keskkonnasõbralikkus ning vastutustundlikkus. Need väärtused on esindatud nii kodumaise Aesti turbatoodetes, briti ilubrändi LUSH lustakates vannipommides, uuenduslikult tahketes šampoonides ja dušigeelides, värsketes näomaskides, nutikates massaažibatoonides kui ka 50. juubelit tähistavas väärika Oriflame´i nahahooldustoodetes. Ka Hispaania ilubränd TAHE on lansseerinud uue orgaanilise juuksehooldusvahendite sarja, milles on ainest saanud eelkõige erinevatest ravim- ning aroomiteraapilistest taimedest. Orgaanilise nahahooldussarja Sophie la Girafe tooted sisaldavad väärtuslikke looduslikke õlisid ja ökoloogiliselt puhtaid toimeaineid olles sel moel parim valik beebidele ja tundliku nahaga täiskasvanutele.

Nutikus ning ülemeelikus on põimunud Lõuna-Korea KOCOSTARi juustele, kätele-jalgadele ja näole mõeldud maskidesse. Põnevust pakuvad jätkuvalt disainiauhindu võitnud puhastusrullik flint, juuste igapäevaseks hoolduseks erinevaid meeleolukaid lahendusi pakkuv TangleTeezer ja kavalad jumestuseks mõeldud „tööriistad“ beautyblender®ilt. Uuendusmeelsus väljendub ka FOREO näopuhastusharjakestes, mis sobivad kõigile nahatüüpidele ning viivad naha eest hoolitsemise uuele tasemele.

Rahvusvaheliselt tunnustatud M.A.C Cosmetics, kes sel korral esitles ajakirjanikele ning blogijatele Eestis enim müüdud jumestustooteid, lähtub samuti enda tegevustes vastutustundlikkuse põhimõttest ning toetab läbi spetsiaalse AIDSi-fondi tegevuste nii teavitustööd kui ka HIVi haigestunute ühiskonda kaasamist. M.A.Ci sügistalvised meigitrendid suunavad julgele värvikasutusele nii silmadel kui ka huultel ja võidukäiku teevad metalliktoonid. Moes on ka ekstsentrilised ning ebatavaliselt paigutatud graafilised lainerijooned ja hajutatud huuled.

Sügistalvisel perioodil on tähelepanu jätkuvalt pööratud kulmudele. Andmeticsi spetsiaalsed kulmutooted teevad nende eest hoolitsemise ning jumestamise lihtsaks. Kulmutuššid, kolmes erinevas värvitoonis puudervärvid ja spetsiaalsed vahaplaastrid võimaldavad muretult saavutada elegantse kulmukaare ilusalongi külastamata.

Sügise saabudes muutuvad kodusisustuses domineerivad värvitoonid uuele aastaajale kohasemalt tumedamaks ning eredad ja helged suvevärvid asenduvad mõtliku sügavpruuni, vihmaselt halli ja minimalistliku mustaga. Seega domineerivad põhjamaises kodukujunduses jätkuvalt ruumile kontrastsust ja sumedust loovad klassikalised toonid, mida on lihtne vaheldust pakkuvate trendivärvide ning –aksessuaaridega kokku seada.

Casa Stockmann ja Villa Stockmann toovad sel sügisel kodusisustusse lisaks klassikalistele põhjamaistele värvidele ka naturaalsetest poolvääriskividest inspireeritud toonid – eelkõige maheda rohelise ning pastelse roosa. Lisaks leidub kollektsioonides vaskselt ja hõbedaselt helklevaid läikeid, mis sobituvad täiuslikult pilgupüüdjateks näiteks tumedatele köögitasapindadele või ühetoonilistele köögiriiulitele toomaks vaheldust minimalistlikult kujundatud ruumi. Vase- ja messingutoone saab lihtsalt põimida ka elu- või magamistuppa dekoratiivsete ning pisut orientalistliku hõnguga tikanditega patjade ja tekstiilidega.

 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised