Eestit külastas Environi kosmeetikabrändi looja – ilukirurg Desmond Fernandes

Uurisime temalt, mis on professionaalse kosmeetikamaailma staarvitamiin ja miks see meie nahale vajalik on.

Intervjuu: Kati Rasmann
Fotod: Shutterstock, Environ

Kosmeetilisele ja taastavale kirurgiale spetsialiseerunud Dr Fernandes teab, et ükski kirurgiline iluprotseduur ei anna soovitud tulemusi, kui näonahk ei ole hästi hooldatud. Kui soovid olla noorusliku väljanägemisega ka kõrgemasse ikka jõudes, peaksid oma naha eest teadlikult hoolitsema juba täna.

Environi emotsionaalne sünd
Dr Fernandes meenutab aegu, mil tema patsientideks olid kaks 19-aastast noorukit tõsise diagnoosiga – nahavähk. Kuigi tollal ei õnnestunud arstil noorte elusid päästa, hakkas tema südames ja peas elama suurim soov anda oma panus nahavähi ennetamisse. Tehtud uurimustööd viisidki A-vitamiini suurepäraste omaduste avastamiseni. „UVA kiirguse tõttu moodustuvad nahas vabad radikaalid,” selgitab dr Fernandes, „Oma uurimustöödes keskendusingi nende poolt tekitatud nahakahjustuste leevendamisele ja ennetamisele, sest kui vabu radikaale on organismis rohkem kui antioksüdante, loob see võimaluse vähirakkude arenguks.”
Et uurimustöö tulemusi kinnitada, hakkas arst enda ja oma patsientide nahal erinevaid A-vitamiini (retinooli) omadusi katsetama. „Ütleme nii, et selline eksperiment oli minule justkui kingitus 40ndaks juubeliks – juba alates 1982. aastast kasutan retinooliga kosmeetikatooteid iga päev,” räägib arst.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised