Uurisime Eesti juuksuritelt, millise juuksevahendi võib vabalt ostmata jätta, ning kuna on pidudehooaeg, siis palusime jagada ka nippe, kuidas kõige ilusamad lokid saada. 

HELEN HEINROOS

#MÕTTETU JUUKSEVAHEND

Tooteid on palju ja iga toode on millekski hea. Kui ma mõtlen enda juuste peale, siis toode, mida olen isegi reisidele mõtetult kaasa vedanud, on juuksevaha või -pasta. Kuna mul on üle õlgade ja peenema karvaga suhteliselt heledad juuksed, siis vahatooted teevad mu juuksed raskeks ja ei anna eriti vormi ning järgmine päev on juuksed lihtsalt mustad.
Lisaks ei leia minu vannitoariiulilt liimi-taolisi geele, mis hetkega kivistuvad.
Kuid see-eest kindasti ei saa ma hakkama ilma korraliku šampooni, palsami ja juustesse jäetava palsamita. Ning häda korras saan ka tavalise palsami välja jätta.

#ILUSAIMAD LOKID

Kõige ilusamad lokid on loomulikud lokid.  Ma ütlen ausalt, et need inimesed peaksid väga õnnelikud olema. Ja kellel need loomulikud lokid olemas, siis neile on mul üks nipp – mida vähem sa oma juukseid näpid, seda ilusam tulemus. Ära tee oma soengut üle! Lihtsalt kasuta oma juuksetüübile vastavat šampooni ja palsamit, seejärel niisuta neid veel juustesse jäetava seerumi või spreipalsamiga. Lõpetuseks viimistle juukseid lokikreemiga, neid natuke käega kokku surudes ja loomulikult kuivada lastes. Kuid ole ettevaatlik, et sa tooteid liiga palju ei paneks. Eemale tuleks hoida ka föönist – see võib lokid liiga laiali puhuda ja karvasuse esile tuua.  Kui on aga soov juukseid ikkagi föönitada, siis kasuta selleks spetsiaalselt lokkis juustele mõeldud otsikut.

Kui sind aga loomulike lokkidega õnnistatud ei ole, siis kõigepealt kuivata juuksed ning ära unusta ka kuumakaitset kasutada. Tangide kuumus ei tohiks olla üle 180 kraadi, sest vastasel juhul võtab see juustest kogu niiskuse välja. Hoia tange vastu juukseid 10 sekundit ning seejärel keera näppudega lokk tagasi rulli ja pane lõksuga lokk seest kinni. Nipp seisnebki selles, et kui lased lokil niimoodi maha jahtuda, siis püsib see paremini. Ning kui lokk maha jahtunud ja klamber ära võetud, siis saad juba ise otsustada, kas soovid neid rohkem lahti kammida või just hästi sileda laine teha. Vajadusel lisa viimistluseks veidike lakki ja niiskuskaitset.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised