Foto: Shutterstock

Puhastuspalsam, -vaht, -kreem või isegi -õli – erinevad tootjad kutsuvad neid erinevalt, kuid põhimõte jääb samaks. Kiharaid ülipehmeks muutvad uue põlvkonna tooted teevad piduderohke hooaja juuste jaoks valutumaks. Sisaldamata peanaha hüdrolipiidset kihti kahjustavaid agressiivseid komponente või pindaktiivseid aineid (PAA), on need hiilgavaks alternatiiviks juuste šampooniga pesemisele.

Miks puhastuspalsamid juustele nii head on? Nagu ikka, alustame algusest. Ka kõige õrnatoimelisema šampooni tihedal kasutamisel pesed juustest välja naturaalse rasu, mis kaitseb kiharaid UV-kiirte, viimistlusvahendites sisalduva alkoholi ja soengutarvikute kuumuse eest. Seega mida rohkem juukseid šampooniga pesed, seda aktiivsemalt hakkavad rasunäärmed tööle ja pea läheb kiiremini mustaks. Paljud youtube’rid räägivad ka juuste äädikaveega loputamisest, mida võiksime nimetada ka DIY co-washing’uks või juuksehoolduses ülitrendikate puhastuspalsamite emaks. Pidevalt kahuste ja ülikuivade juuste tõttu hädas olevate mustanahaliste tüdrukute foorumites taevani kiidetud co-washing on ka suurepärane meetod pastelsete juuksetoonide hoidmiseks ja värvitooni kaitsmiseks, aga ka talvel hädavajalik niisutusravi. Tuues juuksestruktuuri esile, sobib puhastava toimega palsam hästi lokkis kiharate hooldamiseks, lisaks on see ülimalt mugav viis juuste pesemiseks pärast trenni, sest ei nõua täiendavalt palsami või juuksemaski kasutamist. Kui otsad on väga kuivad, turguta neid hiljem seerumi või õliga.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…