Süstimisjärgne tulemus püsib tavaliselt 3-4 kuud. Edasiste süstimiste intervall pikeneb, kuna miimiline lihas aja jooksul õheneb ja patsient ise hakkab miimilisi lihaseid vähem kasutama.
Üldiselt reageerivad patsiendid ravile väga hästi ja on oma välimust muutva tulemusega rahul.

Liighigistamise puhul süstitakse lahjendatud toksiin kogu piirkonda 1 cm vahedega. Protseduur on valulik (eriti peopesades) ja vajalik võib olla paikne tuimestus. Süstete ajal võib valu leevendamiseks kasutada jääpakke või jahutavat spreid. Toime saabub üldjuhul nädala jooksul ja kordusravi tehakse tavaliselt 4 -6 kuu pärast. Patsienti võib uuesti süstida, kui eelmisest protseduurist on möödas <16 nädala.
Kui higistamine hakkab taastuma, on soovitav lisaks kasutada tugevatoimelist antiperspiranti 2x nädalas. See võimaldab ka süstete intervalle pikendada.

Kas võib esineda ka kõrvalnähte

Igal ravimil on kõrvaltoimed ja Botox pole siinjuures erand. Õnneks on need üldjuhul, mõningate eranditega, kerged ja lühiajalised. 5% on kurtnud silmalaugude või kulmudega seotud liikumatust, mis kaovad kahe esimese nädala jooksul ning samuti on kurdetud verevalumite teket.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised