ÄRA KIIRUSTA VANANEMA! Igapäevased harjumused, mis meid vanemaks muudavad

Kui sa ei ole päris rahul sellega, mis sulle peeglist vastu vaatab, siis võibolla peaksid oma igapäevarutiinis midagi muutma.

Tekst: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

Kas teadsid, et see, mida sa sööd, ja see, kuidas sa magad, võib su näole aastaid lisada ning sind vanemaks muuta. Toome sinuni kõige sagedasemad igapäevaharjumused, mille tõttu inimesed kiiremini vananevad, ning räägime ka sellest, kuidas see protsess vastupidiseks muuta.

Võtad endale liiga palju kohustusi
Kui sinu to-do-list ei lühenegi kunagi, siis võib sellega kaasnev stress su keha mürgitama hakata. Arvatakse, et kes palju teeb, see palju jõuab, kuid tegelikkuses ei saa nii ükski asi korralikult tehtud ning lisaks tekitab see palju üleliigset stressi. Stress põhjustab vabade radikaalide tekkimist. Need on ebastabiilsed molekulid, mis kahjustavad rakke. Selle asemel, et püüda kõike korraga teha, tasuks keskenduda ühele ülesandele ja teiste asjadega mitte varem alustada, kui üks asi on lõpule viidud.

Sa ei jäta kunagi magustoitu vahele
Lisaks sellele, et magusa söömine lisab su kehale kilosid, lisab see ka su näole vanust juurde. Magusat süües seovad suhkrumolekulid end igas su rakus oleva valgukiu külge. See kahjulik protsess aga muudab su näonaha tuhmiks, silmaalused tumedaks, tekitab kortse ja turseid ning suurenevad naha poorid. Seega, kui tahad noor välja näha, tuleks magustoit vahele jätta.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised