Sul tuleb kammides palju juukseid ära? Põhjus võib olla selles!

Mis põhjustab juuste väljalangemist ja kuidas selle vastu võidelda?

Tekst: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

Iga päev langeb meil peast 50-100 juuksekarva ja see on täiesti normaalne. Kui see arv on aga juba rohkem kui kahekordne, tuleks midagi ette võtta. Mis põhjustab juuste väljalangemist? Kas selle peatamiseks saaks midagi ette võtta?

Üheks juuste väljalangemise põhjuseks on nende ületöötlemine. Naised mässavad oma juustega palju: föönitavad, sirgendavad, koolutavad, värvivad ja pesevad neid liiga tihti. See kõik kuivatab meie peanahka ja muudab juuksed kuivaks ja hapraks.

Paljud naised pesevad oma pead iga päev. Kui juuksed ei ole just nii-öelda rasvased, siis ei tohiks neid pesta. Šampoonid sisaldavad pesuainet, mis eemaldab juustest selle loomuliku rasu ja niiskuse. Seetõttu muudab liiga tihe pesemine juuksed kuivaks ja kiiresti murduvaks. Selle vastu aitab küll palsam, kuid seda ainult lühiajaliselt.

Šampooniga ei tohiks liialdada ka naised, kellel on värvitud juuksed. See põhjustab värvi kiiremat kulumist ning seega tuleb juukseid ka sagedamini üle värvida. Õnneks on tänapäeval olemas šampoonid värvitud juustele, mis aitavad juuksevärvil kauem püsida.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…