AKTIIVNE SÜSI: Kas see on tõesti saladus perfektse naha ja hammaste saavutamiseks?
Toimetas: Helena Feofanov
Foto: Shutterstock

Kindlasti oled viimasel ajal märganud Facebookis ja Instagramis söega oma hambaid harjavaid blogjaid või smuutisi, mis reklaamivad oma koostises toksiine väljutavat söeekstrakti. Oled kindlasti tuttav ka näokreemide ja –maskidega, mis lubavad eemaldada sinu nahast kõik ebavajaliku mustuse ja mürgid.

 

Aktiivsüsi on teatud oma võime poolest imada endasse mürke ning toksiine, just sellepärast aitavad söetabletid ka kõhuvalu vastu. Oli vaid aja küsimus, millal see koostisosa ka ilutööstuses oma debüüdi teeb.

 

Mullidest pakatavad aktiivsöe maskid!

 

See võib totter tunduda, aga 5 minutit pärast halli maski nahale kandmist hakkab see sinu nahal mõnusalt mullitama nagu ellu ärganud vannivaht. Selline hall pilv sinu näos (Carbonated Bubble Clay Mask) on üks parimaid koorijaid probleemsele nahale, mis vähendab poore ning muudab naha elastseks ja säravaks.

 

Hammaste valgendamine

 

Kasuta kas apteegist saadud naturaalset aktiivsüsi, spetsiaalseid söesisaldusega hambapastasid või isegi söeharjastega hambaharjasid – sinu hambad peaksid pärast paari nädalat kasutamist kohe märkamisväärselt valgemad olema. Söe siduvad osakesed reageerivad plekkidega sinu hammastel (kohv, vein jne) ning see protsess laseb sinu hammastel aegamööda puhastuda.

 

Akne

 

Blokeeritud poorid tekitavad mustpeade ning akne tekkimist, aktiivsüsi või mudavann sinu näol aga puhastab sinu nahka seestpoolt väljapoole, tõmmates endasse kõik mustuse, mis poore tekitab, nii ei saa tüütud nahaprobleemid üldse tekkidagi.

 

Šampoonid

 

Kui kannatad rasuse peanaha või hoopis kuiva peanaha käes, siis otsi süsi sisaldavat šampooni. Tundub küll ulmeline, aga söešampoon lubab sügavpuhastada rasust peanahka ning samal ajal niisutada ka kuiva peanahka. Proovi järele!


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…