7 võtet, mis tõmbavad sügis-talvistele juuksemuredele kriipsu peale

Juukseotsad kuivavad ning elekter ajab karvad püsti? Panime sinu jaoks kirja parimad hooldusvõtted, mis panevad kiharad taas tervislikult läikima.

#1 Kasuta võimalikult vähe fööni, lokitange või sirgendajat. Juuste kuumtöötlemine kuivatab juukseid.

#2 Kanna mütsi või kata juuksed salliga kinni. Külmakraadide ja tuule eest kaitsmata juuksed muutuvad hapraks ja kuivaks. Ka päike ei mõju siis juustele hästi.

#3 Sõgisel ja talvel muutuvad juuksed hapramaks ja õrnemaks kui muidu ning võivad kergesti murduda ja katkeda. Väldi liigset harjamist ja kammimist ning tee seda õrnalt, kasutades laiemate piivahedega kammi. Pusade teket aitab ennetada see, kui kammid juuksed mõned korrad päevas läbi. Pea meeles, et kõrge kaelusega kampsunite kandmine soodustab pusade tekkimist kuklapiirkonnas.

#4 Lõika juukseotsi regulaarselt. Kui soovid säilitada kindlat juuste pikkust, siis lõika neid kord kuus umbes 1 cm jagu. Kui soovid juukseid pikemaks kasvatada, siis tuleks neid 1 cm jagu piirata iga kahe kuu tagant. Juuste lõikamine aitab eemaldada lõhenenud ja murdunud otsad juba algstaadiumis, takistades karvakeste lõhenemist kogu pikkuses.

#5 Juuste toitmine palsamiga aitab ennetada staatilise elektri tekkimist juustes. Kui see ei aita, proovi antistaatilist lakki, mida võib pihustada ka oma juukseharjale. Hoolt tuleks kanda ka oma kampsunite ja muude riiete eest. Veepehmendaja kasutamine riiete pesemisel aitab vähendada staatilise elektri tekkimist sinu juustes.

#6 Sügis-talvel on soovitav kanda juukseid kinnises, ülespandud soengus, mis külma ja tuule mõju sinu juustele vähendab.

#7 Külmal ajal võib olla suur kiusatus kasutada juuste pesemiseks liiga sooja vett. Kuum vesi aga kuivatab juukseid. Juuste loputamiseks sobib kõige paremini leige ja vahel isegi külm vesi, mis muudab juuksed siledamaks ja läikivamaks.

Allikas: Iluguru, talv 2014
Tekst: Karl Aukust 
Fotod: Shutterstock


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…