7 põhjust miks su juuksed pidevalt mustaks lähevad
Foto: Shutterstock

#1 Vale pesemistehnika

Loputa, loputa, loputa! Sa peaksid oma juukseid loputama vähemalt 30 sekundit. Mõnikord on rasvaste juuste põhjuseks šampooni või palsami jäägid, mida pole korralikult välja pestud. Ja mis kõige tähtsam – pane palsamit ainult juukseotstele.

 

#2 Pesed liiga kuuma veega

Pese juukseid alati pigem jaheda veega. Kuum vesi stimuleerib rasunäärmeid, pannes need aktiivsemalt tööle. Kui selline ülesanne tundub väga üle jõu olevat, siis keera vesi jahedamaks vähemalt palsami välja loputamise ajaks. Lisaks sulgeb külm vesi šampoonitamise käigus avanenud juuksekutiikulid.

 

#3 Katsud oma juukseid liiga palju

Tuka sõrmedega lakke viskamine on küll karismaatiline liigutus, kuid mida rohkem sa oma kiharaid puudutad ja kammid, seda kiiremini need rasuseks muutuvad.

PS! Kuigi ilmselt pole midagi armsamat, kui boyfriend voodis su juukseid sasib – palu tal see asi siiski ära lõpetada. Vastasel juhul on su juuksed hommikuks taas rasused.

 

#4 Piira föönitamist

Kui vähegi võimalik lase oma juustel naturaalselt kuivada. Või keera föönil kuumus maha ning kuivata neid jaheda õhuga. Kuum õhk stimuleerib samuti rasutootmist.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…