#1 Tee selgeks, mis sinu juukseid kahjustab

Õhu saastatusega puutume kõik kokku juba siis, kui hommikul koduuksest välja astume. Õhus on palju vabasid radikaale, mis meie juustele halba mõju osutuvad.

Kuumus on samuti sinu juuste vaenlane. Proovi vähendada juuste föönitamist ja sirgendamist, kuna tulemuseks on kuivad juuksed ja lõhenenud juukseotsad.

Kemikaalid on samuti juustele kahjulikud. Sinu balayage soeng võib hea näha välja Instagrami piltidel, kuid saavutamine ei ole sinu juustele just kõige sõbralikum.

Füüsiline juuste kahjustamine võib ka olla suureks probleemiks. Harja juukseid õrnemalt, alustades juuste otstelt. Väldi juuste tupeerimist, kuna ka see lõhub sinu juukseid.

 

#2 Söö palju valku

Juuksed koosnevad proteiinist. Võta oma menüüsse valgurikkaid toite, söö kana, pähkleid, mereande ja muna.

Kuidas aru saada, kas sa sööd piisavalt valku? Kui sa märkad, et sinu väljakasv on tavapärasest heledam, siis viitab see sellele, et sööd liiga vähe valku. Üldreegel on see, et iga naine võiks süüa ühe oma kehakilo kohta 1 kg proteiini. Ehk siis 60 kg kaaluv naine võiks ideaalis süüa 60 g valku.

 

#3 Söö palju oranži

Sest oranžid puu- ja juurviljad sisaldavad palju A-vitamiini. See stimuleerib heade õlide tootmist peanahas, mis on vajalikud, et sinu juuksed oleksid niisutatud ja kaitstud. Samuti on see justkui looduslik palsam, mis su juuksed läikima ja särama paneb.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…