Allikas: Samantha Zabell shine.yahoo.com/
Foto: Shutterstock

Viga 1: Igapäevane peapesu

Juuksed näevad välja paremad kui lasta naturaalsel rasul ehk siis rasul, mida toodavad peanaha rasunäärmed, jõuda juuste juurtest kuni juuste otsteni. Seda rasu kutsutakse ka loomulikuks juukse palsamiks.

See on ka põhjus, miks juuksurid soovitavad pead pesta igal teisel (võimalusel ka igal kolmandal) päeval ehk ülepäeva.

Kui juukse juured tunduvad juba järgmisel päeval rasused või mitte nii elavad kui peale pesu, on soovitav kasutada kuivšampoone.

 

Viga 2: Šampooniralli

On levinud arvamus, et tihe šampooni vahetus tagab tervemad juuksed. Tegelikult soovitavad spetsialistid aga kasutada ainult seda toodet, mis tõeliselt töötab. Juuksed ei tunneta brandide erinevusi ega ole tolerantsed ühele tootemargile, neile sobib see, mis tagab parima.

Kui kasutate rohkelt viimistlusvahendeid, siis on soovitav kasutada iga kahe nädala tagant sügavpuhastavat šampooni. See peseb välja kõik toodete jäägid, mis muidu kipuvad juuste välja nägemist mõjutama.

 

Viga 3: Rohkelt šampooni ja palsamit

Šampooni ülesandeks on peanaha puhastamine ja palsami ülesandeks on juuste toitmine ning niisutamine. Viimast vajavad kõige rohkem juuste otsad ja keskosa, samas rasu ja mustus on põhiliselt peanahal.

See tähendab, et šampooniga tuleb pesta peanahka ja palsamit panna juuste keskosale ja otstele. Juuste juurte osa liigne niisutamine võtab ära ka kohevuse, surub juuksed vastu peanahka jättes nii elutu ja rasuse mulje.

Juuste šampoonine pesuvesi võtab loputus protsessis kaasa ka juuste keskel ja otstes oleva mustuse.

 

Viga 4: Liialt kuum vesi

Soe vesi avab juukse kutiikuli (juuste väline kiht) lubades šampoonil oma tööd teha. Jahe vesi suleb selle koos palsamist saadud ajalike toit –  ja niisutusainetega. See tähendab, et pea pesemist tuleks alustada sooja veega (kuum on juustele liiga järsk) ja loputada tuleks jaheda veega. Kui jahe vesi tundub liialt hirmutav, siis võib selle asendada õunaäädikaga. Seguga 1 osa õunaäädikat lahjendada 2 osa vett, tuleb juukseid loputada peale palsamit. See õrn niisutaja eemaldab nii ebavajalikud toodete jäägid kui ka näiteks kõõma peanahalt, luues keskkonna, kus juus saab olla läikiv ja terve.

 

Viga 5: Liigne värvitud juuste loputamine

Värvitud juuksed imendavad ja vabastavad vett kergemini kui värvimata juuksed. Sellega seoses kipuvad veega eemalduma ka juuksevärvi osakesed. Kasulik on kasutada ka leiget või jahedat vett, kuum vesi kiirendab värvi välja uhumist.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…