5 ilusaladust naha- ja juuksehoolduseks

Naised üle maailma on juba sajandeid kasutanud oma naha ja juuste eest hoolitsemiseks looduslike koostisosi. Nendest iidsetest teadmistest, kuidas loodus enese kasuks tööle panna, on kujunenud pikkade traditsioonidega ilurituaalid, mis leiavad siiani laialdast kasutust. Dove’i brändijuht Kertu-Kai Põldvere tutvustab alljärgnevalt viite erilist koostisosa, millega oma igapäevast ilurutiini täiendada.

 

Riisivesi – võluvesi nahale ja juustele

Me kõik oleme märganud jaapanlannade eriliselt klaari jumet ja läikivalt siidiseid juukseid. Üks nende saladustest on riisivesi. See looduse kingitus sisaldab kasulikke vitamiine ja mineraale, mis on suurepärased niisutajad ning suudavad nahaga imet teha, seda matistades ja siludes. Lisaks on võluveest abi ka juuksehooldusel, sest selles leiduvad aminohapped tugevdavad juuksejuurt ja pärisvad sellega juuste väljalangemist.

 

Lavendel – rahustav ja lõõgastav teraapia

Prantsuse naised on aastasadade vältel armastanud lavendliõli selle vananemisvastaste komponentide pärast. Lavendliõitest saadav eeterlik õli on tänu oma erilisele lõhnale ja rahustavale toimele laialdaselt kasutusel ka aroomiteraapias, kus seda kasutatakse depressiooni, ärevuse ja unetuse vastu. „Naised, kes otsivad lisaks rikkalikule hoolitsusele ka lõõgastavat kogemust, siis tasuks poelettidelt piiluda just lavendliõli sisaldavaid ilutooteid,“ soovitab Põldvere.

 

Mandliõli – supertoit nahale

Väärtusliku toiduainena tuntud mandlid on maailmas ühed laialdasemalt kasvatatud pähkliviljad. Kui muidu on harjutud neid toitainetest tulvil maiuseid tarvitama toiduks, siis Indias on mandlitest saadav õli oluliseks osaks ilurituaalidel. Rikkalik mandliõli on hea just E-vitamiini, tsingi ning paljude muude mineraalide sisalduse poolest, mis kõik on ideaalsed kuiva naha, eriti peanaha hoolduseks. Lisaks kasutatakse Indias õli kõrval ka mandlipiima, mille rikkalik koostis turgutab ja toidab nahka sügavuti.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…