3 põhjust, miks anda juustele kangelasmedal ning lõpetada nende kiusamine IGAVESEKS

Mu juuksed on ellujääjad! Tugevad ja kangekaelsed kangelased - vaatamata kõigile rasketele katsumustele, on need endiselt minuga! Pidev föönitamine, kiire trennijärgne kammimine, tugevate patsikummide kandmine ...Piilu minu juuste ajalukku ning õpi tehtud vigadest.

Tekst: Kristiina Virt
Foto: Shutterstock

Tihti mõtlen, et tõsiselt ilusaid juukseid võib kohata ainult Instagrami piltidel. Või juuksetoodete reklaamides. Päriselus on aga lood teisiti, sest mina näiteks küll ei tunne ühtegi inimest, kellel oleksid absoluutselt terved kiharad ning karv läigiks 24/7. Samas võiks ju elus alati paremini minna. Ka juustel.

Need on asjad, mis minu juuste ilu kunagi röövisid ning lahendused juhuks, kui oled samu vigu juba teinud:

#1
Valede hooldustoodete kasutamine

Üldiselt valime endale juuksetooteid lähtudes eelkõige juuste, mitte aga peanaha vajadustest. Pahatihti kuhjuvad peanahale kõigi nende lugematute viimistlustoodete jäägid, mida aeg-ajalt kasutame ning selle asemel, et need õige šampooniga maha pesta, kasutame niisutavaid tooteid (sest otsad on ju kuivad). Sealjuures viimased neist sisaldavad tihtipeale silikoone, mis kuhjuvad peanahale ning tulemuseks on kohe-pärast-pesu-mustaks-muutuvad juuksed. Tuleb tuttav ette?

Ideaalis võiks käepärast olla kaks šampooni – üks sügavpuhastav ning teine niisutav või näiteks kohevust andev. Parima tulemuse saavutad aga mitte siis, kui kasutad sama sarja šampooni ja palsamit (nagu reklaam õpetab), vaid valid šampooni lähtudes peanaha ja palsami juuste vajadustest. Näiteks mina kasutangi volüümi andvat šampooni ja niisutavat palsamit ning toitvat maski.

Olen märganud, et paljud minu sõbrannad kasutavad väga tugevaid ja agressiivseid šampoone, sest juuksejuured muutuvad liiga kiiresti rasuseks. Vähemalt nii nad väidavad. Samas, ei tähenda väga aktiivselt rasu tootev peanahk vaid seda, et midagi on hooldusrutiini juures valesti, vastupidi, võib-olla vihjab see hoopis sellele, et peanahk vajab hoopis niisutust (mitte puhastust). Kuna kordamine on tarkuse ema, kirjutan uuesti: hoia vannitoa riiulil erinevaid šampoone, nende hulgas olgu kindlasti ka sügavpuhastav ja niisutav.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised