11 nippi, mis aitavad juukseid kiiremini pikaks kasvatada
Toimetas: Annika Randmann
Foto: Shutterstock

1. Pea meeles, et juuksed ei kasva pikaks üleöö. Pikkade juuste kasvatamine nõuab aega.
Tavaliselt kasvavad juuksed 0,6 cm kuni 1,3 cm kuus. Kuid need kasvavad ainult siis nii palju, kui su juukseotsad ei ole lõhenenud ning need on terved.
Soovitus: varu kannatust

 

2. Käärid on juuste sõbrad. Regulaarselt katkisi juukseotsi lõigates ei hakka juuksed küll kiiremini kasvama, kuid juuksed näevad välja tervemad ning pidev lõikus aitab vältida katkisi juukseotsi. Kui sa ootad juukselõikusega nii kaua, et juuksed hakkavad murduma, siis lõpptulemuseks on juuksed hoopis lühemad kui siis, kui pidevalt lõigata. Soovitatav on lõigata iga 10-12 nädala tagant.

 

3. Kasuta alati palsamit. Iga kord, kui juuksed on märjad, tuleks kasutada palsamit. Juukseid värvides ja kuumutades muutuvad juuksekiud otstest peenemaks. Palsam aitab taastada lipiidide ja proteiini olemasolu karvatüves.

 

4. Ära pese pead iga kord, kui duši all käid. Šampooni kasutamise eesmärk on pesta ära juustesse kogunenud mustus, kuid šampoon peseb maha ka naturaalse rasu, mida peanahk toodab. Peanaha toodetud naturaalne rasu on aga kasulik juustele, sest hoiab juuksekiude pehme ning tervena. Kui tunned, et tahad juukseid šampooniga pesta, siis ole õrn oma juustega, pestes ainult peanahka, nii et šampoonine vesi langeks mööda juukseid alla.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…