VIDEO: Parfüümistilist Kai Laidla pajatab lõhnamaailma uuematest leiutistest

Parfüümistilist Kai Laidla sõnul on lõhnamaailmas hetkel toimumas palju põnevat ning innovatsioonidest antud valdkonnas puudust ei ole.

Sügishooaega tervitanud FIBITi (Fashion Is Back In Tallinn) raames toimunud vestlusringis jäi kõlama tema julgustus küsida professionaalilt parfüümi valides nõu.

Kai Laidla sõnul tuleb eksklusiivparfümeeria puhul olla ennekõike avatud uutele lõhnadele ning ka parfüümistilistide soovitustele ja ettepanekutele. „Parfüüm on üks eneseväljendamise viisidest ning justkui nähtamatu rüü, mis räägib üpris palju kandja identiteedist,” räägib Laidla. „Me koolitame oma parfüümistiliste väga põhjalikult – nad õpivad parfüümide ja inimeste emotsioonide kohta, samuti õpivad nad olema väga tähelepanelikud, et tajuda kliendi soove,” julgustab Laidla professionaale oma parfüümiotsingutes rohkem usaldama.

Kui võtta teemaks luksusparfümeeria maailma tulevik, siis ootab Kai Laidla sõnul ees palju põnevat. Ühelt poolt tekitavad põnevust sellised projektid nagu Swallowable Parfum®, mille puhul on tegemist seeditava parfüümikapsliga, teisalt pööratakse üha enam tähelepanu ka parfüümide keskkonnasäästlikule aspektile. „Ökoluksuse terminit kohtame tänapäeval üha enam, sest ka meie butiigis müügil olevad brändid pööravad oma keskkonnajäljele aina suuremat tähelepanu,” tutvustab Laidla. Ta toob näiteks kuulsa parfüümibrändi By Killian, mis julgustab parfüümipudelit taaskasutama seda lõhnaga uuesti täites. Oma panuse annab ka Argentiina bränd Fueguia 1833, mille taaskasutatavate pudelite kaunis puidust pakend valmib koostöös Patagoonia puukooli õpilastega ning seda valmistatakse mahakukkunud okstest. Samuti annetab bränd osa müügitulust heategevusorganisatsioonile. „Need on vaid mõned näited sellest, kuidas luksusparfümeeria lisaks kvaliteetsetele ning naturaalsetele koostisosadele hindab ka keskkonda ja loodust, kust parfüümid tulevad,” võtab Laidla teema kokku.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised