STELLA K. WADOWSKY BLOGI: Kuidas muuta esmaspäev meeldivaks?

Boomtown Ratsi hitt, mis pea igal esmaspäeval mõnes raadios kõlab, kannab pealkirja "I Don't Like Mondays". Veel mõni aeg tagasi kirjutasin sellele täielikult alla. Nii raske on kista end lahti imelisest nädalavahetusest, mis lubab unelemist, tavalisest pikemat hommikueinet kogu perega ja võimalust teha, mida hing ihaldab. Samas on esmaspäev paratamatu. Ja selle vastu, mis on paratamatu, pole mõtet võidelda.

Tekst: Stella K. Wadowsky
Foto: Meisi Volt
Mäletan, kuidas läksin ühel lootusetult vihmasel esmaspäeval oma tuttavale tööle külla ja viisin kaasa iseküpsetatud porgandipiruka. Ta pihtis mulle, et esmaspäevad on tema jaoks alati kõige raskemad ning minu külaskäik sooja pirukaga oli tõeline päikesekiir hallis päevas. Pärast seda lõi minu pea kohal tuluke põlema ja töötasin enda jaoks välja nipid, kuidas esmaspäev meeldivaks muuta. Jagan neid ka sinuga:

1. Võta pühapäeva õhtul enda jaoks aega. Naudi vanni, tee üks mõnus näomask ja tunne rõõmu iseendaga kahekesi olemisest. Samal ajal käi peas läbi algav nädal ja tee märkmeid, kuidas eesolevad päevad paremini planeerida.

2. Kui sa tunned rõõmu riietest, sorteeri pühapäeval oma garderoob terveks nädalaks valmis. Kui sul on ees erinevaid üritusi, vali kleidid ja aksessuaarid valmis, see häälestab sind positiivsete nootidega uueks nädalaks.

3. Mine varakult magama. Hoolitse selle eest, et magad nii palju, et ärkaksid puhanuna. Ära koorma ennast õhtul negatiivsete mõtetega – unusta arved, ebameeldiv kolleeg ja kõik, mis viib sinu tuju alla. Kindlasti ära lohuta ennast algava nädala puhul klaasi veiniga. Alkohol mõjub unekvaliteedile erakordselt halvasti ja kehvasti magatud öö lööb nii hommikule kui tervele päevale negatiivse pitseri.

4. Öeldakse, et tühi kott ei seisa püsti. See on tõsi! Võta korralik hommikueine ja ära unusta kohvi või tee kõrvale üht mõnusat maiustust.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Iluguru päev ilusalongis

  Iluguru hakkab käima jälgimas erinevaid iluprotseduure ilusalongides. Naiste seas on väga populaarsed erinevad protseduurid – ripsmepikenduste panek ning hooldus,…