Ilu ja jõukus on aegade algusest käsi-käes käinud. Võimsad juhid läbi ajaloo on üritanud igavest ilu ja noorust, koguni surematust, oma rahaga osta. Väidetavalt algas Trooja sõda Helena kauni välimuse tõttu ning tuhanded inimesed andsid oma elu. Tänapäeval pole meil ilu ja raha väärtus sugugi kadunud. Kaunis välimus on see-eest pigem sisemiseks ideaaliks muutunud – inimesed tahavad olla ilusad, et end enesekindlamalt tunda. Kui läbi ajaloo on rahaga proovitud välimist ilu soetada, siis kas see on olnud võimalik ning kas seda saavad teha vaid ülirikkad, või õnnestub see ka tavalistel inimestel?

Mis on ilu? 

Ilu idealiseerimine on tegelikult meile sisse kodeeritud. Me eelistame terveid, normaalse välimusega ning ilma märgatavate defektideta inimesi, sest alateadlikult on defektid (nt. suured armid, haavad, puuduvad kehaosad, ebaharilikud detailid välimuse juures jne.) meie aju jaoks nagu märgid, et see inimene on võib-olla haige. Üritades meie elu päästa, annab aju signaali, et ole ettevaatlik. Sellepärast ei suuda ka väikesed lapsed silmi ebahariliku välimusega inimeste pealt ära saada. See on normaalne reaktsioon, mis on evolutsiooni käigus välja kujunenud. Meie ürgne signaal. Täiskasvanud on õppinud sellega toime tulema ning mis alguses on ebaharilik, võib ajapikku normaalseks saada. Saame järeldada, et ilu on iga inimese jaoks isemoodi väärtusega. Tuleb olla enda jaoks ilus ja tunda end enesekindlalt.

Ilu peamised väärtused on sümmeetrilisus, puhtad jooned, nooruslikkus, viljakus ning tervislikkus. Kõige rohkem annavad seda sedasi meie pea ja meie riided. Soenguga saab olemust väga detailselt kirjeldada, samamoodi ka riietega. Näonahk peegeldab meie tervislikku seisundut, kuid kõige suuremat rolli mängib tegelikult meie kehakeel ja näoilmed. Kui naine armsalt naeratab, siis ütleb ta selgelt, et tunneb end hästi ning on terve. Kui ta mossitab, siis meie aju tõlgendab seda negatiivselt ja annab signaali, et tõenäoliselt on tal midagi häda. Õnnelikud inimesed on alati ilusad, vahet pole millised on nende riided, soeng või näonahk.

Kui õnn toob ilu, siis kas raha toob õnne?

Selle kohta käib küll vana ütlus, et rahaga ei saa õnne osta, kuid hiljaaegu tehtud uuringud näitavad, et jõukamad inimesed on ka õnnelikumad. Kõik sõltub õnne olemusest. Tavainimese jaoks on õnn rahaline vabadus teha meelepäraseid otsuseid ja elada endale parimat elu. Väga rikka inimese jaoks võib õnn olla hoopis spirituaalne väärtus või isiklik areng, mida ta ajapuuduse tõttu pole veel jõudnud saavutada. Pole välistatud, et laen aitab õnnelikuks saada, sest laenu abil on võimalik elus soovitud sihtkohta jõudmist kiirendada. Targalt võetud laen tegelikult võib aidata raha kokku hoida. Näiteks kui osta meelepärane elukoht, siis laenu tagasimaksed võivad olla oluliselt odavamad, võrreldes üürimaksetega.

Kui inimese unistusi on võimalik rahaga saavutada, siis saab igal juhul rahaga õnne osta. Raha võimaldab tegelikult elus vabadust saavutada. Samamoodi võimaldab see enda stiili kujundada ning moega kaasas käia. Õnnelikud inimesed lausa kiirgavad õnne ning teistele ei jää see märkamata.

Mida osta?

On loogiline, et välimus on pärilik ja mõningaid osasid meie juures ei saagi muuta. Riietus ja kosmeetika pole need osad. Raha võimaldab meil iga hetk stiili muuta või kvaliteetsemaid meigitooteid kasutada mis näonahka ei kahjusta. Samamoodi on tervisliku toitumise ja trenni abil võimalik oma välist ilu suurendada. Seda poolt saame osta. Terve ja nooruslik välimus on füüsilise ilu saladused.

Kõige suuremat rolli mängib siiski inimese elu jooksul kujunenud isiksus. Seda mõjutavad kõik tema elu kogemused, väärtused ja inimesed tema ümber. Paraku, ei ole võimalik end paremaks inimeseks osta, kui inimene sellele ise kaasa ei aita. Raha võimaldab ilusat esmamuljet osta, oma olemust saame vaid iseenda südames muuta.

 

 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Iluguru päev ilusalongis

  Iluguru hakkab käima jälgimas erinevaid iluprotseduure ilusalongides. Naiste seas on väga populaarsed erinevad protseduurid – ripsmepikenduste panek ning hooldus,…