Kes ei tahaks olla loomulikult ilus? Ilma, et peaks oma hommikuid peitekreemist ning hallikavõitu palet katvast jumestusest alustama? Teekond laitmatu näonahani algab hea kosmeetiku leidmisest, kuid ainult sellest ei piisa, sest lisaks pead sa püsivalt kauni jume saavutamiseks olema järjepidev ning lisama oma rutiini nn supertooteid. Maailmatuntud ilugurud nimetavad nendeks erinevaid seerumeid, buustereid ja ampulle, mida veel mõned aastad tagasi vaid näohooldusprotseduurides kasutati. Võrreldes tavapäraste kreemidega on nendes sisalduv aktiivainete hulk kümme korda kõrgem ning seega ka tulemused palju kiiremini saavutatavad. Lisaks puuduvad nende koostisest nahka niisutavad ja pehmendavad emulgaatorid ning emolliendid (õlid ja õlide sarnased ained), mistõttu suudavadki aktiivained tungida kiiresti ja veelgi sügavamale nahka.

Vitamiinide allikas – seerum

Seerum on valmistatud vee või hüaluroonhappe baasil ja sellesse on lisatud tõhusaid aktiivkomponente nagu vitamiinid, mineraalained, peptiidid ja aminohapped. Seerum on suurepärane toode igapäevaseks kasutamiseks, kuid kuna see ei suuda lukustada nahka vedelikku, peaks selle alla või peale (olenevalt tootjast) määrima veel niisutavat kreemi. Olenevalt seerumi koostisest võib seda kasutada üle terve näo või lokaalselt, näiteks patsutada probleemsele nahale mõeldud toodet vaid kiiresti rasuseks muutuvale T-tsoonile ning ärritunud kohtadele. Parimate tulemuste saavutamiseks soovitatakse seda kasutada kuuridena umbes 2-4 korda aastas.


La Prairie Skin Caviar Liquid Lift Serum, seerum kaaviariekstraktiga
Chanel
Blue Serum, näoseerum

Buuster muudab kreemi tõhusamaks

Buuster on imeleid väsinud ning tuhmi naha turgutamiseks. See on seerumist veelgi intensiivsem toode, mis sisaldab rohkelt lipiide ja mida võib rasuse naha puhul kasutada ka ilma kreemita. Üldiselt aitab buuster aga kreemi aktiivkomponentidel veelgi sügavamale nahakihtidesse tungida aktiveerides ning täiendades nende toimet. Buusterit tuleks kasutada vaid kuuridena, kuid suurema pigmentatsiooni või akne korral sobib see hästi ka igapäevasesse rutiini. Et heas tootes mitte pettuda, peaksid toote valimisel lähtuma mitte üksnes oma nahatüübist, vaid jälgima ka seda, et buuster sinu kreemi ja muude ilutoodetega kokku sobituks. Näiteks võib C-vitamiiniga buusterid kasutada koos mistahes niisutava kreemiga, retinoolibuuster sobib aga vaid kõrgema päikesekaitsefaktoriga toodete kõrvale.


Clarins Booster Detox, buuster
Clinique Fresh Pressed Daily Booster with Pure Vitamin C 10%, vitamiinibuuster

Ampullid – vastus tõsisemale nahamurele

Ampullid on väga kõrge kontsentratsiooniga preparaadid, mida tuleks kasutada vaid väga konkreetsete nahamurede lahendamiseks. Näiteks sobivad päikese tõttu dehüdreerunuks muutunud naha taastamiseks madalmolekulaarse hüaluroonhappega ampullid, mis tasakaalustavad naha veebilansi. Suure aktiivkomponentide sisalduse tõttu võib ampulle kasutada vaid 15–30 päeva kestvate kuuridena.

Dr Irena Eris Active Essence Concentrated Formula Express Lifting Lifting Face Serum Ampoules, pinguldava toimega ampullid
Estée Lauder Advanced Night Repair Intensive Recovery Ampoules, taastavad ampullid

 

Tekst: KRISTIINA VIRT / artikkel ilmus ajakirja IG august 2017


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised