Kanepiseemneõli ja müstiline kannabidiool

Kuna kanepi kasutamine kosmeetikatööstuses järjest populaarsemaks muutub, aetakse kannabidioolõli ning kanepiseemneõli tihtipeale omavahel segi. Mis on aga nende peamine erinevus? Nahka rahustav ja niisutav rasvhapeterikas kanepiõli saadakse kanepi seemnetest külmpressimise meetodil, kannabinoidid, sh kannabidiool (CBD) on aga kanepi õitest kõrgtehnoloogiliselt ekstraheeritud looduslik ühend. Kannabidiool on mitte-psühhotroopne kannabinoid, millel on organismi üldtugevdav ning põletikke ja paljusid teisi nahamuresid leevendav toime.

On teaduslikult tõestatud, et kannabinoidid leevendavad edukalt erinevaid nahaprobleeme nagu akne, psoriaas, atoopiline dermatiit, melanoom, põletikud jne. Lisaks mõjuvad need positiivselt ka organismi üldisele immuunsüsteemile ning stimuleerides rasunäärmete tööd, aitavad pikemas perspektiivis võidelda naha liigkuivuse ja enneaegse vananemise ilmingutega.

 

 

Pidurda naha vananemist!
Pärast 20. eluaastat hakkab nahk tootma vähem kollageeni ja elastiini, mille tulemusena muutub see vähem elastseks ning näole tekivad esimesed kortsud. Lisaks valgusfaktorile
mõjutavad naha välimust muudki tegurid, nende hulgas UV- kiirgus, õhusaaste, ravimid, suitsetamine ja ebatervislik eluviis. Needsamad oksüdatiivse stressi allikad soodustavad ka vabade radikaalide tekkimist, mis ründavad lipiide, kahjustavad DNA struktuuri, rakumembraane ning pidurdavad kollageeni ja elastiini tootmist. Kannabinoidid on võimsad antioksüdandid, mis neutraliseerivad vabade radikaalide ahelreaktsioone kaitstes nahka enneaegse vananemise eest.

Teaduslikud uuringud on tõestanud, et kannabidiool (CBD) on tugevam antioksüdant kui näiteks A- ja E-vitamiinid ning võrreldes C-vitamiiniga sisaldab see topeltkoguses antioksüdante. Lisaks on kannabidiool ka B1, B2, B6- ja D-vitamiinide ning oomega-6-rasvhapete allikas ning seega ülivõimas vananemisvastane komponent.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised