Ripsmed kauniks seerumiga

Veel mõni aeg tagasi oli elu lihtne –kõik teadsid, et ripsmed teeb kenaks ja tugevaks riitsinusõli. Paljud kasutavad seda siiani ja on väga rahul, teised aga vajavad midagi enamat...

Tekst: Kadi Koemees
Foto: Shutterstock
Artikkel ilmus ajakirjas IG kevad 2014

Nii meie kui ka üleilmsel kosmeetikaturul on ripsmeseerumeid palju. Põhiliselt erinevad nad kahe näitaja poolest. Esiteks hind ja teiseks mõju. Täpsemalt öeldes on aga hind ja mõju omavahel seotud. Nimelt tuleb odavamate seerumite kasutajate käest väga harva kinnitust selle kohta, et seerum on tõesti mõjunud. Viimased on kahjuks mõnikord lihtsalt värvitud silmalainerid, mille koostisesse on lisatud natuke peptiide või siis mõne eksootilise taime ekstrakti. Ühtegi uurimust selle kohta, et need ained tõesti mõjutaksid ripsmete kasvu, tehtud ei ole.

Õnnelik juhus

Aga alustame algusest. Ripsmeseerumid tulid kosmeetikaturule sarnaselt botoxiga. Viimase puhul märkas arst, kes ravis selle ainega patsientidel tahtmatut silmade tõmblemist, et silmade ümbruse nahk muutus siledaks ja kortsuvabaks. Ripsmeseerumite puhul märgati, et laukoomi ja okulaarse hüpertensiooni raviga kaasnevad lopsakad ripsmed. Tänu sellele avastusele sündis ripsmeseerum Latisse, mille hind on küllaltki kallis ning mida saab osta ainult retsepti alusel.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised