RETINOOLIÕLI: uus vananemisvastane toode, mis tõepoolest toimib

Kosmeetikud kinnitavad, et retinool ja ainult retinool päästab naha enneaegse vananemise eest. Kuid selle kasutamiseks on nii palju piiranguid, et AGA-d moodustavad eelistest pikema listi. Siiski on lahendus olemas!

Retinool on naha ilu jaoks tõepoolest asendamatu komponent. Esialgu kasutati seda vaid akneravis, seejärel aga märgati, et pikemaajalisel kasutamisel teeb see nahaga teisigi imesid. Näiteks ühtlustada näotooni, helendada pigmendilaike, siluda kortsukesi ja tõsta olemasolevate kortsude põhja. Just seetõttu hakatigi retinooli lisama ka paljudesse kreemidesse ja seerumitesse.

 

Kuidas see töötab?

Tungides epidermise kihtidesse, soodustab retinool (A-vitamiini vorm) uue kollageeni ja elastiini tootmist, mis vastutavad naha elastsuse ja noorusliku väljanägemise eest ning aeglustab naha vananemist. Kõlab hästi? Jah, kuid retinooli mõju ei avaldu alati vaid positiivselt – kosmeetikasse lisatava retinoolhappe molekulid on nii väikesed, et suudavad läbida kõik nahakihid, kiirendades rakkude uuenemisprotsesse ja eraldumist. Just seetõttu ei näe ka esimesed tulemused kõige atraktiivsemad välja: nahk hakkab punetama, kestendama ja maha kooruma, muutub õhukeseks ning tõmbub pingule, meenutades läikivat plastikut. Kaunis lõpptulemus avaldub vaid kolme kuu pärast.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…