A-vitamiin kuulub rasvlahustuvate vitamiinide ehk retinoidide perekonda. Kosmeetikatoodetes kohtame enim A-vitamiini derivaati, mida tunneme retinoolina (toimeainete loetelust leiab ka eri vorme retiinaldehüüdi ja retinüülpalmitaadi nimetuse alt). Retinool on üks väheseid iluvitamiine, mis imendub väga edukalt nahka. Ainena on see aga äärmiselt ebastabiilne, mistõttu veel mõni aeg tagasi oli raske leida kreemi, milles retinool piisavalt kaua aktiivsena säiliks.

Kosmeetikatoodetes kasutatav retinool mõjutab nahka mitmel positiivsel moel, soodustades rakkude uuenemist ja elavdades nende funktsioneerimist. Lisaks aitab see teistelgi kosmeetilistel mõjuainetel paremini imenduda. Suurepärane on kombineerida retinoolitooteid madalmolekulaarset hüaluroonhapet sisaldavate toodetega – selline kooslus annab hea tulemuse kuiva, niisutust vajava näonaha hoolduses. Retinool koos C-vitamiiniga stimuleerib kollageenitootlust, silub kortse ja säilitab naha elastsuse. Kõnealune A-vitamiini derivaat leiab kasutatust ka seni ainsas ja tulemuslikus suukaudses preparaadis ägedakujulise akne ravimiseks.

Naha vananemine on kahjuks paratamatus, millele annab kiirema käigu sisse stress, vale toitumine, liigne alkoholi tarbimine ja suitsetamine. Kõige laastavamalt mõjub aga päikesega liialdamine ja päikesekaitsetoodetega koonerdamine, kuid esineb ka meist sõltumatuid faktoreid, näiteks geneetika, nahatüüp, etniline päritolu ja hormonaalsed muutused.

Vanuse lisandudes aeglustuvad protsessid kogu organismis, nii ka nahas. Järk-järgult aeglustub naharakkude jagunemine ning kiireneb kollageeni- ja elastiini-kiudude lagunemine, kuid nende taastootmine väheneb. Selle tulemusel muutub nahk ajaga aina hapramaks ja kortsulisemaks. Jume kaotab endise värskuse ning nahatoon muutub ebaühtlasemaks ja üldmulje väsinumaks.

Kosmeetilise naharakkude stimulatsiooni abil saab seda protsessi aeglustada või osaliselt tagasi pöörata, kuid see on võimalik vaid hästi läbimõeldud ja komplekssel viisil, mille suudab määrata vastava väljaõppe saanud spetsialist (dermatoloog või kosmeetik).

Paljud nahaarstid peavad retinooli ainukeseks toimeaineks, millel on välispidisel kasutusel nahka noorendav mõju. Küpse ja samal ajal ebapuhta naha puhul tabatakse kaks kärbest ühe hoobiga – stimuleeritakse noorendavaid protsesse ja vähendatakse tõhusalt eba-puhtuste teket. Siinkohal on äärmiselt tähtis retinooli kontsentratsioon, sest alla teatud protsendi (alla 0,6%) ei ole aine tõhus ega too drastilisi muutusi.

 

Retinoolitoote mõju nahale

• parandab mikrovereringet
• elavdab uute naharakkude moodustumist
• parandab elastiini- ja kollageenikiudude võrgustiku olukorda
• muudab naha elastsemaks
• takistab naha pindmise kihi muutumist paksuks ja tuhmiks
• parandab naha tekstuuri üleüldiselt
• silendab peeneid kortse
• suurema kontsentratsiooniga toode omab pidevat koorivat toimet, soodustades surnud naharakkude eraldumist ning siludes ja ühtlustades nahapinda
• vähendab UV-kiirguse tekitatud pigmendihäireid
• vähendab põletikke
• reguleerib rasunäärmete tööd
• silub nahapinda ja aknearme
• aeglustab ja vähendab vistrike teket

 

 

PROOVI SEDA:

Agera 60% retinoolikreem

Seda saad osta SIIT!

ultimate_retinol_rejuvenator_60__64122.1405461990.1280.1280


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised