Kas oled väsinud lugematuid rasuimevaid pabereid, matistavaid puudreid ja aluskreeme kasutamast? Õline näonahk on üks tüütumaid probleeme, mis sügise saabumisega, kui päike pidevalt nahka enam ei kuivata, ainult võimestub. Kuidas saada oma naha rasueritus kontrolli alla nii, et julgeksid päev läbi enesekindlalt, ilma meiki lihvimata, muretult olla.

Leia õige puhastusvahend

Kes oleks arvanud, et õlise näo jaoks on tegelikult loodud just õli põhjal valmistatud puhastajad. Õli baasil näopesuvahendid eemaldavad nö. magnetina sinu näost seebumit, seega nägu loputades pesed maha just selle rasu, mitte vajalikke õlisi, mis nahale elastsust annavad. Peale pesu peaks nägu tunduma puhas mitte pingul. Kui õli baasil pesuvahendid ei ole sinu cup of tea, siis soovitame tooteid, mis sisaldavad salitsüülhapet. Sellised vahendid koorivad poorset nahka ning eemaldavad tõhusalt vistrike koldeid. Salitsüülhape on oma olemuselt lipofiilne, mis tähendab , et ta on tekstuurilt rasvane, seega suundub otse sinu pooridesse.

 

Ära liialda toonikuga

Selle asemel, et õli kontrollimiseks alati tooniku pudeli järgi haarata, proovi seda hoopis 2-3 korda nädalas kasutada. Enamjaolt sisaldavad kõik toonikud kas alkoholi, mentooli või piparmünti, mis on tohutult kuivatava toimega. Sellepärast tuleb sellega ettevaatlik olla, kuna liiga kuiva naha jooksul reageerib sinu keha selle vastu töötades veelgi rohkem rasu eritama. Lisaks võib liigne tooniku kasutus naha nii tundlikuks muuta, et ta ei suuda akne-vastaseid tooteid enam tolereerida. Nii tekib punetus, ärritus ning sügelus, mille tagajärjel hakkab sinu nahk järjekordselt veelgi rohkem rasu tootma.

 

Niisuta piisavalt

Üks suurimaid vigu, mida õlise näonahaga inimesed teevad, on kreemi vahelejätmine. Kreemitamine on ülimalt oluline, selleks, et nahk oma kaitsevõime ja loomuliku elastsuse suudaks säilitada. Naha pealmine kiht kaitseb välistegurite poolt nagu bakterid või UV-kiirgus. Muidugi võiksid oma kreemi hästi valida ning vältida raskekoelisi niisutajaid nagu shea-või või kookosõli, mis poore ummistavad. Otsi kergeid niisutajaid, mis sisaldavad glütseriini või hüaluroonhapet.

PS! Mõned parimad rasuse naha vastased niisutajad peituvad hoopis apteegisarjades nagu La Roche Posay, Vichy või Biotherma.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised