Nipid, mis aitavad kortsusid vältida!

Kas oled tüdinud võitlusest kortsudega? Ära anna veel alla! Siin on sulle nipid, mis aitavad kortsusid ennetada ja vähendada.

Toimetas: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

Oma näonaha eest hoolitsemine on parim moodus oma nahk noorena hoida.

1. Väldi päikest. Püüa päikeselisel päeval kanda heledaid või valgeid riideid. Kindlasti ära unusta peakatet. Vältida tuleks päevitamist kiirendavaid õlisid/kreeme. Kasuta päikesekaitsekreemi (vähemalt 15 SPF). Määri kreem peale 30 minutit enne päikese kätte minemist. Kanna päikseprille – nii kaitsed silmade ümbruses olevat õhemat näonahka.

2. Väldi keskkonna saastet. Tubakasuits ja bensiiniaurud on vaid mõned näited saasteainetest, mis muudavad meie naha vanemaks ja tekitavad kortse. Suitsetamine viib välja toitained ja hapniku meie kehast. Samuti suurendab see vabade radikaalide arvu meie rakkudes – see on aga üks peamisi kortsude tekkimise põhjuseid.

3. Maga selili. Magades nägu padjas, tekitab see näole padjajälgi ja see võib omakorda tekitada kortse. Satiinist padjapüür on parim valik võitlemaks kortsude vastu.

4. Kasuta niisutajat. Kvaliteetne niisutav näokreem hoiab naha hüdreeritud ja silub kortse.

5. Tee regulaarselt trenni. See paneb südame-veresoondkonna tööle ning aitab hapnikku ja toitaineid naharakkudesse transportida. Kardiotreeningud on head nahale ja südamele, raskustrennid aga nahaaluse lihase tugevdamiseks.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised