NÄOÕLI VÕIB SINU NAHAGA IMESID TEHA! Aga kui valid nahatüübile mittesobiva õli, on tulemus vastupidine

Maailmas, kus näoõlisid on rohkem kui inimmõistus kokku suudab lugeda, on tohutult keeruline enda nahatüübile sobivat toodet leida. Pealiskaudsed tootekirjeldused ajavad siinkohal veelgi rohkem segadusse. Õlid on üldjuhul väga kontsentreeritud ning vale valiku juhul võivad nad poore ummistada või naha üle koormata, õige valiku puhul võib aga üks hea õli sinu nahaga lausa imesid teha.

Aprikoosiseemne õli

See õli on perfektne väga kuiva, sügeleva ja kooruva naha puhul. Kuldse värvusega lõhnatu õli on sobiv küll kõikidele nahatüüpidele kuid on eriti tõhus just ägenenud kuivuse puhul. Kerge tekstuuriga õli imendub väga kergelt ning ei jäta nägu rasvaseks. Rikka B-sitosterooli koostisega aprikoos on ka põletikuvastane seega ei tekita ärritusi ega punetust.

Argaaniaõli

Maroko au ja uhkus – argaaniaõli, on uhke kuldse tooni ja pähklise aroomiga supertoode, mis on väga sobiv vananevale, kahjustatud nahale. Bioloogilise kella aeglustamiseks peaksid just selle õli järgi haarama. Sügavalt niisutav argaaniaõli on ka teatud olema vistrikevastane.

Avokaadoõli

Ilusa helerohelise värvusega avokaadoõli on väga klorofüllirikas ja kleepuv kuid väga kiiresti imenduv toode, mis on ainuke nn.juurviljaõli turul. See õli sisaldab palju D-vitamiini ja fütestorooli seega on väga raske tekstuuriga (ajurveedas soovitatakse seda õli dosha ja vata kehatüüpidele). Avokaado parandab rakutööd ning kiirendab haavade paranemist ning sellepärast on teda hea kasutada näiteks menopausijärgselt või lihtsalt väga tundliku naha puhul.

Nurmenukuõli

Eestis on nurmenukuõli saadavaks näiteks tableti kujul, mida võib vajadusel purustada. Rasvhapete poolest rikas nurmenukk annab nahale ilusa kuma ning elujõulisuse seega on sobilik tuhmi ja väsinud naha puhul. Nurmenukuõli on sobiv ka ekseemi ja akne puhul.

Jojoba õli

Jojoba on üks stabiilsemaid õlisid, mida tõestab tema kehtivusaeg – 2 aastat! Vedela vaha moodi õli on väga kerge tekstuuriga ning sobilik õlisele, kombineeritud või aknele kalduvale nahatüübile. See toode aitab ummistunud pooride puhul ning hoiab naha pH taseme tasakaalus.

Kibuvitsaõli

Just nagu nurmenukk, on ka kibuvits suurepärane eliksiir tuhmi ja väsinud naha puhul. Kibuvitsaõlis sisalduv tretioniin on kliiniliselt tõestatud bioaktiivne nahakudede parandaja. Sellepärast sobib ta näiteks põletushaavade, armide ja hüperpigmentatsiooni puhul.

Astelpajuõli

Apteegis saadaval astelpajuõli sobib kahjustunud naha puhul, mis on näiteks noores eas päikese käes liiga palju põletada saanud. Lisaks on ta suurepärane antioksüdant, mis parandab rakutööd ja annab nahale elujõudu. Pea meeles, et astelpaju on erkoranzi värvusega, seega sobib just õhtuseks kasutuseks.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised