NAHAARSTID SOOVITAVAD: See nahahooldustoode peaks olema iga naise kosmeetikariiulil

Kas mäletad lapsepõlvest neid hapukaid kollaseid vitamiine, mida tihtipeale niisamagi süüa võis? C-vitamiin on aegade algusest peale teatud kui üks olulisemaid vitamiine meie dieedis. Võib isegi öelda, et auhinnavääriline arvestades seda, et 1937-dal aastal võitis Dr.Albert Goyrgi Nobeli preemia avastuse eest, mis tõestas et C-vitamiini puudus inimese organismis põhjustab skorbuuti. C-vitamiin meie näohoolduses on aga täiesti uus hitt, mis oma erkorantšides pudelites poelettidele on ilmunud. Õnneks on see aga palju realistlikum iluime kui teolima või ükssarviku mahl.

JAH, TA TÄIDAB OMA SUURI LUBADUSI…

C-vitamiin on tõestatud sobivusega absoluutselt kõikidele nahatüüpidele. Juba 1930ndatest aastatest alates, on see end usaldusväärsena tõestanud.

Meie nahahoolduses on ta suure hüppe teinud alles hiljuti sellepärast, et alles nüüd oleme teadlikumad sellest, mida meie nahk vajab ning kuidas meie keskkond teda mõjutab. Radiatsioon, päike, suits ning vähki põhjustavad vabad radikaalid on vaid mõned keskkonnategurid, mis meie nahka igapäevaselt ründavad ja kollageeni lõhuvad. Siin tulebki mängu C-vitamiin, mis nahka nende kahjustuste järgselt ravib, ning vananemisprotsessi aeglustab.

TA ON KÕIKVÕIMAS!

Kui C-vitamiin koolis käiks, siis oleks ta puhta-viieline jalgpallimeeskonnakapten, kes mitut kuldmedalit ning vastvõtukirja Oxfordist omaks.

Mitte ainult ei ole ta mõjuvõimas naturaalne antioksüdant vaid samal ajal ravib ta ka pigemendilaike, korrigeerib nahatooni, on põletikuvastane ning absoluutselt vajalik kollageeni biosünteesiks. Üleüldiselt pinguldab ta nahka, hoiab seda noorena ning kaitseb väliste tegurite eest.

MIDA VAREM, SEDA PAREM

C-vitamiin ei diskrimineeri – ta aitab kahjustusi sinu nahal nii ennetada kui ka ravida.

Oma ilurutiini võid C-vitamiini juba varasest east lisada. Isegi kui sinu nahal peaaegu et puuduvad igasugused pigmendi või kortsukesi, on hea neid juba varakult eemale tõrjuda.

MILLISE PEAKSIN VALIMA?

Kõige olulisem on leida kontsentraat, millel on piisav vitamiinisisaldus!

10-20% tooted on ülimalt tõhusad ning ka tulemusi võib selle tõttu varem näha. 3-10% protsendilised tooted on efektiivsed kuid nende puhul tuleb toodet päikese eest hoida, kuna kiirgus lõhub kollageeni tootes ning see kaotab toote mõjususe nahale. Roheline tsoon tootevalikuks on 10-15%. Meie nahk suudab korraga maksimum vaid 20% vitamiini tarbida, seega on selle kontsentratsiooniga tooted ka kõige intensiivsemad ja võivad põhjustada nahaärritusi.

PEA MEELES!

Enne seda kui otsustad endale ühe neist vitamiinijookidest soetada, peaksid paari asja veel teadma.

Esiteks on C-vitamiin hommikuvitamiin-kõige tõhusam on teda tarbida hommikuti pärast näopesu ning enne kreemi pealekandmist. Teiseks tuleks vältida samaaegselt retinoolide ning teiste hapete kasutust, kuna need ained põrkuvad ning häirivad üksteise tööd. Kolmandaks on C-vitamiin väga madalal pH tasemel formuleeritud, seega võib ta algselt ärritusi ja naha mahakoorumist põhjustada. Selle vältimiseks alusta nõrgematest kontsentraatidest, millega nahk kiiresti ära harjub ning seejärel võid juba tugevamaid abimehi kasutama hakata.

ALGAJAD: No7 Youthful Vitamin C Fresh Radiance Essence

EDASIJÕUDNUD: Clinique Fresh Pressed Daily Booster with Pure Vitamin C, Skinceuticals Phloretin CF Gel, MZ Skin Brighten&Perfect Vitamin C

PROFID: Perricone MD Vitamin C Ester 15, Skinceuticals C E Ferulic, The Ordinary Vitamin C Suspension 23%+HA Spheres


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised