NAHAARSTID HOIATAVAD! Selfide tegemine põhjustab kortsukeste teket

Samal ajal kui maailma juhtivad kosmeetikud otsivad parimaid hooldustooteid, mis ennetaks vananemise ilminguid ja muudaks naha säravamaks, toimus Londonis konverents, mille raames teatasid nahaarstid, et ülimalt populaarsed selfid võivad tekitada kortsusid.

Toimetas: Kristiina Virt
Foto: Shutterstock

Esmapilgul täiesti süütud selfid – kas kerge viis hoida ühendust oma Instagrami jälgijatega või hoopis eneseimetlemise kõrgeim vorm? Kui sinulegi meeldib endast aeg ajalt telefoniga pilte teha, siis nahaarstidel on sulle halbu uudiseid.

Londonis toimunud plastilise kirurgia konverentsi the FACE raames kinnitasid eksperdid, et nutitelefonidest kiirguv elektromagnetväli võib kiirendada naha vananemisprotsesse. Konverentsi juhtinud arst väidab: “Minu patsientide hulgas on palju kuulsusi, kes ennast pidevalt pildistavad ning lisaks ka rohkelt selfisid postitavaid blogijaid, kelle nahad on saanud oluliselt kahjustada ning mida ilmestavad peened kortsukesed. Lained, mida telefonid kiirgavad, erinevad päikesekiirtest. Just seetõttu ei suuda SPF-kreemid meie nahka nende eest efektiivselt kaitsta.” Seega, kui oled aktiivne selfitegija, hoia ennast pisut tagasi.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Iluguru päev ilusalongis

  Iluguru hakkab käima jälgimas erinevaid iluprotseduure ilusalongides. Naiste seas on väga populaarsed erinevad protseduurid – ripsmepikenduste panek ning hooldus,…