Monk Pepper Berry ehk Mungapipar kosmeetikas

Monk Pepper Berry ehk Mungapipar on üks uuemaid komponente vananemisvastastes kreemides. Tutvume sellega lähemalt.

Allikas: FutureDerm.com

Foto: Shutterstock

Samuti on teda kasutatud PMS sümptomite leevendamiseks. Viimasel puhul ta vabastab dopamiini, mis omakorda pärsib ajuripatsi prolaktiini vabastamist. Prolaktiin tekib ajuripatsis ning põhjustab rindade tsüklilist valulikkust, soodustab piimanäärmete kasvu raseduse ajal ja piima teket (laktatsiooni) pärast sünnitust.

Mungapipar on antioksüdant, mis aitab kaitsta nahka kahjustuste eest ja kiirendab selle uuenemise protsessi. Hiljuti avastati, et mungapipras leidub ka endorfiine. Endorfiin stimuleerib naharakke, mis osalevad aktiivselt võitluses naha vananemise vastu.

Laboratooriumi testid on näidanud, et endorfiin soodustab melaniini ning  võib omada haavadele ja nahale taastavat mõju.

Mungapipar on iidne taim, mida on erinevatel eesmärkidel kasutatud juba üle 2500 aasta. Kahjuks jääb hetkel veel napiks teaduslikest tõestustest tema erakordsete omaduste kohta, kuid nii mõnedki uuringud on olnud lootustandvad. Näiteks on leitud, et naistel vanuses 30 kuni 61 eluaastat paranes tänu sellele toimeainele naha niiskusesisaldus 30 % ning nahk muutus 20% tugevamaks ja seda peale nelja nädalast kasutamist.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised