Mis on “nutricosmetics” ehk söödav kosmeetika

Nutricosmetics erineb tavalisest kosmeetikast selle poolest, et seda manustatakse suu kaudu, et nahk saaks kõiki talle vajalikke vitamiine ja toitaineid paremini kätte.

Foto: Shutterstock

Nutricosmetics eesmärgiks on toetada ja täiustada naha funktsioone ja struktuure. Nutricosmetics loodigi selleks, et keha saaks omandada talle defitsiitseid toitaineid.

Suukaudne kosmeetika sarnaneb toidulisanditele. Kindlasti ei kuulu nad ravimite nimekirja, kuid kohatu pole Nutricosmeticsi tooteid kutsuda ilutablettideks, sest sisalduses on kõik olulised vitamiinid ja mineraalid.

Näiteks  C-vitamiin osaleb süsivesikute ja valkude ainevahetuses, suurendab organismi vastupanuvõimet haiguste suhtes, reguleerib naha pigmentatsiooni, vähendab vabade radikaalide negatiivset mõju nahale jne.

Teised mikrotoitained näiteks omega-3 rasvhappeid, karoteeni ja flavonoidid kaitsevad nahka kahjulike mõjude, sealhulgas  ultraviolettkiirguse eest, mis võib soodustada naha vananemist ja kortsude teket.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…