Tõlkis: Annika Randmann
Foto: Shutterstock

Nahk on üldiselt jaotatud nelja kategooriasse: normaalne, rasune, kuiv ja kombinatsioon rasusest ja kuivast nahast, ütleb dermatoloog Susan Van Dyke. Normaalne nahk, millel on heas tasakaalus niiskus, väikesed poorid ja nahatoon, on tulemus mida saavutada ju tahame. ”Enamikel inimestel ongi normaalne nahk,” ütleb Van Dyke. Kuid naha eest tuleb pidevalt hoolitseda, et ta püsiks kaua ilus. On oluline kaitsta oma nahka võimalikult palju päikese eest, sest päike pole nahale parim sõber. Päikesekaitsekreem kaitsefaktoriga 30 on ideaalne vältimaks ja ennetamaks kortse ja päikesepõletust.

 

Rasune nahk

Nahk muutub rasvaseks naturaalse rasu ülekülluse tõttu. Mõned inimesed tunnevad, et nende nahk on juba rasune paar tundi peale pesemist. ”Väga rasvase nahaga inimene tunneb vajadust pesta oma nägu pärastlõuna ja õhtul kella 5 vahesel ajal,” ütleb Van Dyke.
Rasune nahk võib olla päritav. Samuti võib palju tekkida rasu just puberteedieas, sest rasunäärmed hakkavad selles eas rohkem rasu tootma. Rasu koguneb tavaliselt T-tsooni ehk otsaesisele, ninale ja lõuale.

Inimesed, kellel on rasune nahk ei pea oma näonahka regulaarselt kreemitama, kuid päikesekreem on ikkagi vajalik, et kaitsta nahka UV-kiirguse eest. Vali endale õlivaba päikesekaitsekreem, mis on mõeldud just näonahale.

shutterstock_327911831


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised