Lõuna-Korea kosmeetikabränd It’S SKIN on aasia nahahoolduse eksperdina asjatundja ka toonikute alal. Kuid – mis ikkagi toonik on ja miks peaks seda kasutama?

Selleks, et tooniku kasutamise tagamaadest aru saada, tuleb minna 20. sajandisse. Juba siis soovitati nahka pärast pesemist värskendada, stimuleerida ja toniseerida. Algselt kasutati selleks külma või kuuma veega lahjendatuna kölnivett. 1925. aastal loodi näonaha toniseerimiseks ja värskendamiseks toonik, mis sajandi jätkudes üha rohkem populaarsust kogus.

Tänaseks on toonikud sõltuvalt koostisainetest rahustavad, värskendavad, toniseerivad või poore ahendavad. Üldiselt on toonik mõeldud nahale lisaenergia andmiseks ja niiskustasakaalu säilitamiseks. Dermatoloogid soovitavad toniseerivaid vedelike kasutada suvel kuuma päikesega, talvel tugeva pakasega ning lennureisidel vältimaks kuiva lennukiõhu halba mõju. Toonik ei ole aseaine niisutavale kreemile, kuid rasuse naha puhul võib suvel olla täiesti piisav niisutaja.

Enne tooniku kasutamist tuleks nahk korralikult puhastada ning kuivatada pehme ja puhta rätikuga. Seejärel võib hooldavat vett kanda nahale vatipadja või sõrmedega. Kui kasutada toonikut, mis on mõeldud rasusele nahale, siis tuleks seda kanda ainult rasusele piirkonnale ning niisutavat toonikut ainult kuivale piirkonnale. Peale tooniku peale kandmist võimendub ka niisutava kreemi toime.

It’S SKINi nahahooldustoonikuid võib kasutada ka tervel kehal. Näiteks sobib aaloet sisaldav toonik värskendama kogu keha pärast päikese käes viibimist.

*It’S SKINi toonikud on saadaval Tallinna ja Tartu Kaubamaja iluosakonnas, suuremates Apotheka apteekides, I.L.U. kauplustes ning Tradehouse’i veebipoes aadressil www.tradehouse.ee, samuti It’S SKIN veebipoes aadressil www.itsskin.ee.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised