Foto: Shutterstock

Jah, ka kosmeetikal on oma säilivustähtaeg nagu ka medikamentidel jms,ja nad tuleb kosmeetikakotist eemaldada kohe, kui tähtaeg on möödunud.

Iseenesest on ju kõik lihtne, mis on oma tähtaja ületanud, tuleb minema visata. Keeruliseks teeb aga kõik selle see, et erinevates maades (Euroopa vs Põhja Ameerika) märgitakse aegumistähtaegu erinevalt ja sageli on tegemist koodiga, millest on raske aru saada. Kõige lihtsam on juba  kosmeetikat soetades välja selgitada, kuidas seda koodi lugeda tuleks.

Terviseamet ütleb säilivusaja kohta järgmist:

Kosmeetikatoote minimaalne säilimisaeg on ajavahemik, mille jooksul toode säilitab talle omistatud toime ja on tarbimisel ohutu, juhul kui toodet hoitakse avamata tootepakendis ja tootja ettenähtud tingimuste juures.
Juhul kui kosmeetikatoote minimaalne säilimisaeg on 30 kuud või lühem, esitatakse lõpptähtaeg märgistusel pärast sõnu „parim enne“, märkides kuu ja aasta või päeva, kuu ja aasta nimetatud järjekorras.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…