Tuntud moeblogija Victoria Magrath kirjutas südamliku kirja teismelisele endale. Ta soovib, et keegi oleks kõike seda talle teismelise eas rääkinud.

Hei, teismeline Victoria!

Järgnevatel aastatel koged sa palju uut, mis panevad su proovile. Need on aastad, mil õpid tundma, kes ja milline sa oled. Nii füüsiline kui ka vaimne sina kogete palju muutusi teismeeas, kuid ära unusta, et selline etapp on iga tüdruku elus. Puberteedi ajal on sul palju päevi, kus tunned end väga halvasti ja siis jälle väga hästi, sinu tujud kõiguvad palju ja see on täitsa okei. Kuula oma ema nõuandeid – ta on väga tark ja on puberteedi samuti üle elanud.

Ära iial kahtle selles, et väikesed tissid on sama ilusad kui suured. Ja kanna korralikult oma hambaklambreid või breketeid. Ega need ei jää sulle igaveseks, kuid hiljem oled väga tänulik endale.

Mis puutub aga inimeste usaldamisse, siis usalda oma ema ja oma lähedasi inimesi. Kuid pea meeles, et mitte igaüks ei ole siiralt su sõber. Hoia inimesi, kes on sulle lojaalsed ja kes sinust hoolivad!

Ära vaata alati ainult “pahasid” poisse. Nad võivad küll ägedad paista, kuid suure tõenäosusega purustavad nad su südame. Anna võimalus ka poistele, et on huvitavad ja naeratavad sulle armsalt, kes teevad sulle uksi lahti ja kohtlevad sind nagu tõelist daami. Kõige tähtsam on siiski iseloom, mitte välimus.

Kindlasti murrab keegi su südame ja see võib tunduda sulle maailma lõpuna, kuid hiljem saad aru, et just sellised hetked muudavad su hilisemas elus tugevamaks ja iseseisvamaks.

Hoolitse oma juuste, küünte ja naha eest. Ära nüüd ehmata, aga 28-aastaselt hakkavad sul esimesed kortsud tekkima ja juuksed hakkavad veidi õhemaks jääma. Siinkohal aitab see, kui sa õhtuti meigi maha võtad ja nägu puhastad, kasutad kaks korda päevas näokreemi, ei näri oma küüsi ja hoolitsed oma juuste eest. 28-aastane sina oleks selle eest sulle väga tänulik. Ja ära meigi end liialt üle, naturaalsed toonid on need, mis su enda ilu kõige rohkem esile toovad.

Kuula muusikat, mida armastad, loe raamatuid, mis sulle meeldivad, reisi, kui sul on selleks võimalus ning kanna riideid, milles tunned end hästi. Sind on ainult üks, sa oled unikaalne ja asjad, mida sulle meeldib teha, teevadki sinust selle, kes sa oled.

Need raamatud arendavad sinu kirjutamisoskust, see muusika aitab sul lõõgastuda, need reisid kujundavad su iseloomu ning need riided aitavad sul enda stiili ja huvi moe vastu välja arendada. Sa küll praegu ei usu seda, aga need kõik aitavad sul tulevikus endale leiba teenida.

Õpi nii kaua ja palju, kui sa saad. See on suurim kingitus, mida endale teha saad. Ja noorena on õppimine palju lihtsam. Õpi kindlasti keeli. Sulle ei pruugi see meeldida, kuid need on hilisemas elus sulle ääretult kasulikud. Õpi palju, kuid ära unusta ka lõbutsemist. Neid kooli ja ülikooli aegu sa enam tagasi ei saa, nii et naudi seda täiega.

Ole osavõtlik, loo tutvusi, õpi ja naudi elu! Ole see, kes sa oled. Kindlasti mõtled sa vahel, et tahaksid kellegi teise moodi olla, kuid püüa jääda iseendaks. Sa oled see, kes oled – oma vigade ja kiiksudega. Kuid need on meis kõigis ja need teevadki sinust unikaalse inimese.

 

Armastusega,

Victoria.

y


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised