ILUIME: L’Orèal kasvatab oma laborites nahka

L' Oréal astub kosmeetikatööstuses peagi sammukese võrra edasi luues elava nahaaluse koe.

Allikas: refinery29.com, engadget.com
Foto: Shutterstock

L’ Oréal teeb koostööd start-up firmaga Organovo, et luua ‘elav nahaalune kude’, sellega astub firma sammukese edasi oma senises nahakasvatamisprotsessis, millega on tegeletud juba alates aastast 1980.

Hetkel töötab L’Oréali laboris Prantsusmaal, kus toodetakse üle 100,000 nahanäidise aastas,  üle 60 teadlase. Nahakude saadakse annetustena ilukirurgia patsientidelt. Seejärel liigendavad teadlased naha individuaalseteks rakkudeks ning seejärel kasvatatakse rakud uuesti umbes 5 cm nahatükkideks.

Arusaadavalt on see väga kulukas protsess – üks näidis maksab umbes 70 dollarit. Hetkel võtab kogu protsess umbes nädal aega. Koostöö Organovoga, kes kasutab NovoGen MMX Bioprinterit, loodetakse seda protsessi märgatavalt kiirendada.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…