Foto: Shutterstock

«Euroopa Liit on alustanud vastava standardi väljatöötamisega, kuid seniajani võivad tootjad kas siis sisetundest lähtudes või reklaami eesmärgil kirjutada pakendile sõna «looduslik», see ei ole keelatud,» kinnitas terviseameti avalike suhete juht Iiris Saluri.

Seega peab tarbija olema Saluri sõnul ise teadlik ja tegema kriitilisi valikuid ning mitte laskma ennast valedel kaasa kiskuda. «Meie teada on ka tarbijakaitseamet soovitanud säilitusaineid sisaldavatele toodetele mitte peale kirjutada sõna «looduslik», kuna see võib tarbijat eksitada,» lisas Saluri.

Tarbijakaitseameti avalike suhete juht Hanna Turetski kinnitas samuti, et mõistet «looduslik» ei ole kosmeetikatoodete õigusaktide järgi üldse olemas ja kosmeetikatoodete direktiiv ei reguleeri eraldi nn looduskosmeetikat. «Tegelikult võib aga öelda pigem seda, et sõna «looduslik» on lihtsalt üks reklaami- ja müüginipp, sest kui tootel on peal «100% looduslik», siis ei saa selles olla metüülparabeene jms,» nentis Turetski.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…